REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Zakupy

Tańszy MacBook Air 15 dostępny w Polsce. Apple sprzedaje specjalną wersję

Kupno tańszego MacBooka nie zawsze oznacza koczowanie godzinami na porównywarkach cen i na stronach zagranicznych sklepów. Apple właśnie zaskoczyło wszystkich dodając do swojego sklepu odnowione 15-calowe MacBooki Air. Czemu zaskoczyło? Bo minęły zaledwie trzy miesiące od premiery, a oferta dostępna jest póki co jedynie w Europie.

08.09.2023
8:37
Tańszy MacBook Air 15 dostępny w Polsce. Apple sprzedaje specjalną wersję
REKLAMA

Oczywistym sposobem na tańszy zakup elektroniki jest czekanie na promocje. Jednak dla wielu osób, zwłaszcza fanów Apple, takim sposobem jest także sięganie po odnowione urządzenia (ang. refurbished), które odnowione przez producenta (lub wyspecjalizowaną w tym firmę) jakością nie odbiegają od tych prosto z półki sklepowej.

Tzw. refurby są obecne na polskim rynku od dawna. U operatorów czy na Amazonie kupimy odnowione iPhone, a obecnie sklep Apple oferuje refurby iPada i MacBooka. Teraz do oferty dołącza... 15-calowy MacBook Air.

REKLAMA

Trzy miesiące po premierze możesz kupić już pierwsze refurby. Odnowiony 15-calowy MacBook Air w polskim sklepie Apple

Jak poinformował użytkownik Twittera SaranByte, do brytyjskiego sklepu Apple trafiły odnowione 15-calowe MacBooki Air z czipem M2. Zaskoczenie jest o tyle duże, że owy model MacBooka trafił do sprzedaży zaledwie 3 miesiące temu.

Wielka Brytania nie jest jedynym krajem, w którym Apple oferuje refurby najnowszych MacBooków Air. Szybkie przeklikanie się przez sklepy pokazuje, że odnowione laptopy trafiły także do sklepów w Austrii, Belgii, Francji, Irlandii, Holandii, Niemczech, Szwajcarii oraz... Polsce. Brakuje ich za to w Stanach Zjednoczonych.

Poznaj MacBooka Air 15:

Tradycyjnie już Apple ustaliło ceny refurbów na około 15 proc. taniej względem nowych produktów w tej samej konfiguracji, a MacBooki objęte są roczną ograniczoną gwarancją producenta. I jak to w przypadku refurbów bywa - ich dostępność jest ograniczona, dlatego Apple rekomenduje, by nie zwlekać z zamówieniem.

W przypadku urządzeń odnowionych przez Apple są to urządzenia po zwrocie, które producent dosłownie odnowił. Każdy odnowiony przez Apple produkt testowany jest pod kątem wydajności i problemów, a w miarę potrzeb każdego pojedynczego urządzenia, wymieniane są ich części na te produkowane przez Apple. Produkty także przechodzą proces czyszczenia, a procesowi odnowienia poddawane są jedynie urządzenia bez widocznych uszkodzeń.

REKLAMA

Czytaj więcej na temat odnowionych produktów Apple:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA