REKLAMA

PocketBook Verse i Verse Pro - sprawdzamy nowe czytniki e-booków

Na targach IFA 2023 nie mogło zabraknąć czytników e-booków. Dwa nowe 6-calowe modele z ekranami z e-papieru zaprezentowała w Berlinie marka PocketBook. Jakie są PocketBook Verse i PocketBook Verse Pro? Przyjrzeliśmy im się.

04.09.2023 08.20
Pocketbook Verse Pro IFA 2023 1
REKLAMA

PocketBook jest jednym z wiodących producentów czytników książek elektronicznych. W Berlinie na targach IFA 2023 firma postanowiła zaprezentować dwa nowe produkty, którym mieliśmy okazję się już przyjrzeć. Oba czytniki, czyli Verse i Verse Pro, mają 6-calowe wyświetlacze, ale różnią się specyfikacją.

REKLAMA
Pocketbook Verse Pro IFA 2023 5 class="wp-image-4020182"

PocketBook Verse i Verse Pro na targach IFA 2023

Urządzenia wyposażono w wyświetlacze typu E Ink Carta i uzupełniają ofertę, w której do tej pory były takie modele jak Touch Lux i Touch HD. Każdy z nich dostępny jest w dwóch wariantach kolorystycznych.

Tańszy z czytników ma 6-calowy wyświetlacz z e-papieru o rozdzielczości 1024 na 758 pikseli. Nie zabrakło tutaj również diod doświetlających SMARTlight ułatwiających czytanie po zmroku.

 class="wp-image-4020209"

W obudowie o kolorach Bright Blue (o odcieniu szaro-niebieskim) i Mist Grey (mglisto-szarym) znalazło się 8 GB pamięci wewnętrznej. Można ją rozszerzyć o maksymalnie 128 GB dzięki kartom pamięci. 

Droższy z nowych czytników e-booków również ma 6-calowy wyświetlacz z e-papieru, a jego obudowa spełnia wymagania normy IPX8. Oznacza to, że jego podzespoły są chronione przed wodą.

 class="wp-image-4020212"

Do tego PocketBook Verse Pro ma moduł Bluetooth do odtwarzania audiobooków, ale jako wyście audio można wykorzystać też port USB. A co z kolorami? Dostępne są wersje Azure (lazurowy) i Passion Red (intensywnie czerwony).

A kiedy będzie można kupić i ile będą kosztować PocketBook Verse i Verse Pro?

Verse, czyli mniej zaawansowany z nowych modeli, będzie można nabyć w Europie w cenie 129 euro. Verse Pro, czyli czytnik o nieco lepszej specyfikacji i większych możliwościach, został wyceniony na 169 euro. A jak to się przełoży na ceny u nas?

 class="wp-image-4020218"

Verse będzie można nabyć za 589 zł, podczas gdy za Verse Pro trzeba będzie zapłacić 769 zł. Polscy przedstawiciele firmy podali, że nowe modele będzie można kupić w naszym kraju od połowy września, a targowe egzemplarze pozwalały wybrać nasz język w menu.

Na nowych urządzeniach będzie można nie tylko czytać książki kupione pojedynczo, ale również pochodzące z subskrypcji. PocketBook podaje, że czytniki z aktywowanym dostępem do Legimi i Empik Go pochodzą z dystrybucji firmy 71media (czytio.pl).

REKLAMA

Więcej o Pocketbookach na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA