REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Social media

Instagram jako album ze zdjęciami dla znajomych? Nowa funkcja już w testach

A co, jeśli ktoś chce pokazać znajomemu lub komuś z rodziny swoje najlepsze zdjęcia na Instagramie, a ta osoba nie ma tam konta czy nawet stosownej aplikacji? Na dziś jest to trudne, choć projektowana nowość dla Kolekcji ma w tym bardzo pomóc.

16.09.2023
21:10
Instagram jako album ze zdjęciami dla znajomych? Nowa funkcja już w testach
REKLAMA

Alessandro Paluzzi to użytkownik X-a (dawniej: Twittera), który specjalizuje się w analizie plików najpopularniejszych aplikacji do social mediów. Jego najnowsze odkrycie dotyczy Instagrama i nowej funkcji, nad którą pracuje usługa. Nazywa się roboczo Kolekcje Publiczne i ma pozwolić na tworzenie - tu bez niespodzianek - dostępnej dla wszystkich kolekcji zdjęć lub innych postów na Instagramie, również dla osób postronnych.

REKLAMA

Publiczność kolekcji ma być jednak ograniczona dla posiadaczy kont, którzy zdecydowali się je ustawić w tryb prywatny (treści z takich kont są widoczne tylko dla osób je obserwujących). Kolekcje opublikowane przez te konta będą niezmiennie dostępne tylko dla wskazanych followersów. Niestety nie jest jasne, kiedy Instagram planuje uruchomić nową funkcję. Na dziś operator usługi nie komentuje sprawy.

Najświeższe doniesienia ze świata social mediów:

Instagram Kolekcje - co to jest?

 class="wp-image-4048637"
Kolekcji na Instagramie na dziś nie da się udostępniać

Kolekcje na Instagramie to funkcja, która pozwala użytkownikom zapisywać i organizować posty, które im się podobają. Mogą tworzyć własne kolekcje według tematów lub kategorii, które ich interesują, np. moda, podróże, jedzenie itp. Mogą też tworzyć wspólne kolekcje z innymi osobami, aby dzielić się inspiracjami i pomysłami. Aby utworzyć kolekcję na Instagramie, należy wykonać następujące kroki:

REKLAMA
  • Znajdź post, który ci się podoba.
  • Naciśnij ikonkę "zapisz na później" (wstążeczka w prawym dolnym rogu posta).
  • Wybierz "Utwórz kolekcję" lub "Utwórz wspólną kolekcję".
  • Nazwij kolekcję i dodaj do niej posty.
  • Możesz też dodać posty do istniejących kolekcji, długim naciśnięciem ikonki "zapisz na później".

Na dziś nikt nie może zobaczyć kolekcji użytkownika bez jego zgody. Kolekcje na Instagramie są prywatne i widoczne tylko dla autora. Nie ma opcji udostępniania lub publikowania kolekcji publicznie. Jedynym wyjątkiem są wspólne kolekcje, które można tworzyć z innymi osobami, które użytkownik obserwuje i które obserwują jego. Można też w każdej chwili opuścić lub usunąć wspólną kolekcję.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA