REKLAMA

ASUS ROG Ally stał się mocniejszy. Kompletnie za darmo

ASUS ROG Ally stanowi największe wyzwanie dla Steama i ich urządzenia Steam Deck - i tak naprawdę jest to jedyna znacząca alternatywa, która jest mocniejsza od propozycji Valve. Co się teraz wydarzyło? ASUS dodał jeszcze więcej mocy do ROG Ally. Jak to możliwe?

01.06.2023 12.59
ASUS ROG Ally stał się mocniejszy. Kompletnie za darmo
REKLAMA

O najnowszej propozycji przenośnej konsoli, która charakteryzuje się niezwykle potężnymi podzespołami - ASUS ROG Ally, mogliście przeczytać w recenzji autorstwa Szymona. Wszystko było w porządku, ale pojawiła się dobra wiadomość - ta konsola stała się jeszcze mocniejsza dzięki nowej aktualizacji.

Co dokładnie się zmieniło?

REKLAMA

ASUS ROG Ally ze znacznym wzrostem wydajności

ASUS ROG Ally nawet nie trafił jeszcze na rynek, a ASUS już wprowadza takie poprawki, które sprawiają, że robi się naprawdę miło - zwłaszcza dla osób, które zdecydowały się na przedpremierowe zamówienie tej przenośnej potęgi.

W skrócie: w pierwszych recenzjach jednego z popularnych kanałów na YouTube, Dave2D, zauważono pewien problem z konsolą - okazało się, że przy niższym poborze prądu przenośna konsola ASUS ROG Ally nie była w stanie konkurować z konkurencyjnym Steam Deck, który jest znacząco słabszy.

Konsola zużywała baterię, ale jednocześnie była mniej wydajna od swojego tańszego odpowiednika. Tak nie powinno było być?

ASUS musiał odpowiednio zoptymalizować swój sprzęt - i udało się im to. Firma wydała nową aktualizację, która jest kompatybilna tylko z najnowszymi sterownikami GPU, aby rozwiązać ten problem.

Dzięki tej aktualizacji wydajność ROG Ally wzrosła nawet o 20 procent w niektórych przypadkach. Tak nawet o 20 procent - i to całkowicie za darmo. Brzmi jak świetny dodatek. Oto jak wyglądają teraz tabelki. W niektórych grach można zaobserwować ogromny wzrost klatek na sekundę:

Źródło: Dave2D / YouTube
Źródło: Dave2D / YouTube

Nasza konsola ROG Ally będzie zużywała mniej energii, wytrzyma dłużej na baterii i teraz jest w stanie z łatwością przebić Steam Decka. A to wszystko dzieje się przed oficjalną premierą!

REKLAMA

Przeczytaj także:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA