REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

ASUS ROG Ally stał się mocniejszy. Kompletnie za darmo

ASUS ROG Ally stanowi największe wyzwanie dla Steama i ich urządzenia Steam Deck - i tak naprawdę jest to jedyna znacząca alternatywa, która jest mocniejsza od propozycji Valve. Co się teraz wydarzyło? ASUS dodał jeszcze więcej mocy do ROG Ally. Jak to możliwe?

01.06.2023
14:59
ASUS ROG Ally stał się mocniejszy. Kompletnie za darmo
REKLAMA

O najnowszej propozycji przenośnej konsoli, która charakteryzuje się niezwykle potężnymi podzespołami - ASUS ROG Ally, mogliście przeczytać w recenzji autorstwa Szymona. Wszystko było w porządku, ale pojawiła się dobra wiadomość - ta konsola stała się jeszcze mocniejsza dzięki nowej aktualizacji.

Co dokładnie się zmieniło?

REKLAMA

ASUS ROG Ally ze znacznym wzrostem wydajności

ASUS ROG Ally nawet nie trafił jeszcze na rynek, a ASUS już wprowadza takie poprawki, które sprawiają, że robi się naprawdę miło - zwłaszcza dla osób, które zdecydowały się na przedpremierowe zamówienie tej przenośnej potęgi.

W skrócie: w pierwszych recenzjach jednego z popularnych kanałów na YouTube, Dave2D, zauważono pewien problem z konsolą - okazało się, że przy niższym poborze prądu przenośna konsola ASUS ROG Ally nie była w stanie konkurować z konkurencyjnym Steam Deck, który jest znacząco słabszy.

Konsola zużywała baterię, ale jednocześnie była mniej wydajna od swojego tańszego odpowiednika. Tak nie powinno było być?

ASUS musiał odpowiednio zoptymalizować swój sprzęt - i udało się im to. Firma wydała nową aktualizację, która jest kompatybilna tylko z najnowszymi sterownikami GPU, aby rozwiązać ten problem.

Dzięki tej aktualizacji wydajność ROG Ally wzrosła nawet o 20 procent w niektórych przypadkach. Tak nawet o 20 procent - i to całkowicie za darmo. Brzmi jak świetny dodatek. Oto jak wyglądają teraz tabelki. W niektórych grach można zaobserwować ogromny wzrost klatek na sekundę:

Źródło: Dave2D / YouTube
Źródło: Dave2D / YouTube

Nasza konsola ROG Ally będzie zużywała mniej energii, wytrzyma dłużej na baterii i teraz jest w stanie z łatwością przebić Steam Decka. A to wszystko dzieje się przed oficjalną premierą!

REKLAMA

Przeczytaj także:

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA