REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Samsung Galaxy S24 dla Europy będzie powrotem do Exynosa. To nie jest zła wiadomość

Najnowsze doniesienia, które pojawiły się w sieci, niektórym mogą się nie spodobać. Sugerują one bowiem, że nadchodzące sztandarowe smartfony Samsunga będą miały na pokładzie nie procesor Qualcomma, a autorskiego Exynosa.

09.05.2023
19:05
Galaxy S23 - trzy modele, cztery kolory
REKLAMA

Stosunkowo niedawno, bo w lutym miała miejsce oficjalna premiera tegorocznej serii Samsung Galaxy S23, która okazała się rewolucyjna przez aspekt procesora, jaki zastosowano na naszym rynku. Wcześniejsze topowe urządzenia Koreańczyków dla Europy miały autorski procesor, tymczasem tu zastosowano Snapdragona 8 Gen 2 For Galaxy.

REKLAMA

Samsung Galaxy S24 z Exynosem w (Europie) Polsce. To nie jest zła wiadomość

Jeśli wierzyć przeciekom nadchodzący Samsung Galaxy S24 trafi także do Europy - w tym do Polski w wersji z procesorem Exynos 2400, a standardowo - jak to bywało do niedawna, Stany Zjednoczone otrzymają nowe smartfony z układem Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3.

W sieci przez pewien czas mówiono, że tylko podstawowy wariant S24 otrzyma Exynosa, a modele wyżej - S24+ oraz S24 Ultra będą miały na pokładzie Snapdragona, lecz najwyraźniej była to plotka, która faktycznie się nie sprawdzi. Oba warianty - pośredni i najmocniejszy zaoferują procesory Exynos 2400.

REKLAMA

Ta informacja nie powinna smucić fanów Samsunga. Choć zdarzało się, że procesory koreańskiego producenta odstawały od produkowanego przez TSMC Snapdragona (patrzę na ciebie Exynosie 990), to według ostatnich przecieków i oficjalnych zapewnień, Samsung chce sprawić, żeby Exynos 2400 nie powtórzył błędów poprzedników,

Wystarczy spojrzeć na ostatnią współpracę z AMD, która ma przynieść drugą generację Exynosa z układem graficznym RDNA. Póki co, pozostaje nam tylko czekać, aż Samsung wypuści swoje nowe smartfony z procesorem Exynos 2400. 

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA