REKLAMA

Samsung nie odpuszcza. Zaatakuje konkurencję nowymi Exynosami z układami graficznymi od AMD

Z początkiem roku 2022 zadebiutował pierwszy procesor Samsung Exynos, który został opracowany we współpracy z firmą AMD. Od tego momentu w tym aspekcie panowała grobowa cisza… aż do dzisiaj. Koreański gigant technologiczny ogłosił bowiem, że nie odpuszcza procesorów wyposażonych w układy graficzne od AMD.

06.04.2023 09.38
Exynos 2100 samsung galaxy s21
REKLAMA

Samsung na swoim oficjalnym blogu ogłosił, że, podpisał wieloletni kontrakt z firmą AMD, znaną nie tylko ze świetnych procesorów do komputerów osobistych z serii Ryzen, ale także kart graficznych Radeon

Jest to kontynuacja przygody, której owoce otrzymaliśmy początkiem ubiegłego roku - czyli procesor Exynos 2200 wyposażony w układ graficzny Xclipse 920, oparty na architekturze RDNA 2. Warto dodać, że na jej podstawie opracowano także karty graficzne Radeon RX 6000, czy układy graficzne w konsolach Steam Deck, PlayStation 5 oraz Xbox Series X | S.

REKLAMA

Samsung się dopiero rozkręca. Będzie więcej procesorów z grafiką AMD Radeon

Exynos 2200 trafił do serii smartfonów Samsung Galaxy S22, jednak nie zobaczył swojego następcy. Niebawem może się to zmienić, ponieważ nowa współpraca ma prowadzić do produkcji kolejnych Exynosów, wyposażonych w grafikę AMD.

REKLAMA

I to nie tylko dla sztandarowych smartfonów, ale także dla propozycji z bardziej przystępnych półek cenowych - m.in. ma szansę trafić do serii oznaczonych literką „A” oraz „M”, które z racji niższych cen, cieszą się popularnością w naszym kraju.

W komunikacie Samsunga jest mowa o kilku generacjach kart Radeon, co oznacza, że ta współpraca może potrwać dość długo. Przyszłe układy graficzne Xclipse w procesorach Samsung Exynos najpewniej będą bazowały na architekturze RDNA 3.0, którą wykorzystano do zaprojektowania kart graficznych Radeon RX 7900 XTX i RX 7900 XT.

Miejmy nadzieję, że Exynosy stworzone we współpracy z AMD będą oferowały naprawdę fajną wydajność. Tak, aby mogły konkurować pod względem grafiki z autorskimi GPU Qualcomma, czyli Adreno. 

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA