REKLAMA

Samsung Galaxy S24 będzie potężny. Są pierwsze przecieki

Standardem jest, że każda kolejna generacja smartfonów jest technicznie lepsza od poprzedniej. Samsung w nadchodzącej edycji sztandarowych smartfonów usprawni swój podstawowy (i środkowy) model, znacznie zwiększając zasoby pamięci operacyjnej. To jednak nie wszystko

04.04.2023 10.39
Samsung Galaxy S24 będzie potężny. Są pierwsze przecieki
REKLAMA

Koreański gigant technologiczny dotychczas miał w zwyczaju implementować większe zasoby pamięci operacyjnej do swoich topowych urządzeń. Najwyższy model z aktualnie najnowszej serii, czyli Samsung Galaxy S23 Ultra ma do dyspozycji nawet 12 GB RAM, natomiast mniej zaawansowane warianty z rodziny, 8 GB RAM-u.

REKLAMA

Samsung Galaxy S24 zostanie wyposażony w więcej pamięci

Z kolei bazową wartością pamięci na dane w przypadku najtańszego modelu S23 jest 128 GB, ale w przyszłym roku może się to zupełnie zmienić. Bazując na przeciekach, które dostarcza użytkownik Twittera Tarun Vats, Samsung w przyszłym roku, w serii Galaxy S24 najpewniej skupi się na zwiększeniu pamięci.

Zarówno Samsung Galaxy S24, jak i Galaxy S24+ zostaną wyposażone w 12 GB RAM, a oba modele w podstawowych wersjach otrzymają 256 GB pamięci na dane. Dla przypomnienia w Galaxy S23 dopiero wersja „z plusem” bazowo oferuje 256 GB.

Samsung Galaxy S24 Ultra pochwali się nawet 16 GB RAM-u

REKLAMA

Jak podaje to samo źródło, Samsung Galaxy S24 Ultra będzie mógł pochwalić się jeszcze bardziej zasobnym zapleczem pamięciowym. Najmocniejsza wersja topowego smartfona południowokoreańskiego giganta technologicznego na rok 2024 otrzyma 16 GB pamięci RAM.

A to ogromne usprawnienie, patrząc na to, że Galaxy S23 Ultra z obecnej generacji ma do dyspozycji co najwyżej 12 GB pamięci RAM. Na koniec pozostaje pytanie, czy potrzebujemy tak dużo pamięci operacyjnej w naszych smartfonach z Androidem? Dodatkowa pamięć oznaczać musi wyższą cenę.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA