REKLAMA

Możesz przesyłać pliki między Androidem a Windowsem z aplikacją Google'a. Nearby Share już dostępne

Nearby Share lub jak kto woli Udostępnianie w pobliżu, jest już dostępna dla komputerów z systemem Windows. Wystarczy pobrać specjalną aplikację i można zacząć przesyłanie plików.

08.05.2023 15.19
Możesz przesyłać pliki między Androidem a Windowsem z aplikacją Google'a. Nearby Share już dostępne
REKLAMA

W świecie Apple’a i ekosystemu firmy z nadgryzionym jabłkiem od dawna użytkownicy mogą korzystać z AirDropa, czyli funkcji szybkiego przesyłania plików pomiędzy urządzeniami. Nearby Share od Google’a, dotychczas dostępne na Androidzie i Chromebookach właśnie trafiło dla komputerów z Windowsem.

REKLAMA

Nearby Share dostępne w Polsce. Wystarczy pobrać aplikację.

Omawiana funkcja jest stosunkowo nowa - udostępnianie w pobliżu zadebiutowało bowiem dopiero w 2020 roku, lata po AirDropie. Świat połączenia Androida i Windowsa jednak to zupełnie inna sprawa, mowa o dwóch zupełnie innych systemach, wspieranych przez konkurencyjne korporacje, a nie jedną firmę. 

Po kilku latach od debiutu usługa wreszcie ląduje w postaci aplikacji do pobrania na komputery z systemem Windows, a użytkownicy mogą w trybie natychmiastowym przesyłać różne pliki - m.in. zdjęcia lub filmiki. Aby skorzystać z takiej możliwości, wystarczy wejść na stronę Nearby Share, pobrać oprogramowanie w wersji beta, a następnie je zainstalować.

fot. Albert Żurek | Spider's Web

Po instalacji trzeba będzie się zalogować na nasze konto Google i gotowe - można wysyłać pliki w dwie strony. Co prawda, aplikacja jest jeszcze w wersji testowej i kilka rzeczy może się jeszcze zmienić, to podstawowa funkcja już jest teraz dostępna. Warto zaznaczyć, że komputer z aplikacją Udostępnienie w pobliżu musi mieć na pokładzie włączoną łączność Bluetooth.

Udostępnianie w pobliżu ma swoje plusy, ale Łącze z telefonem Microsoftu daje nawet więcej

Osoby korzystające z Androida i Windowsa z pewnością powinny kojarzyć Phone Link (Łącze z telefonem). Ta aplikacja zapewnia wiele funkcji, a jedną z nich jest przesyłanie plików ze smartfona na komputer, czyli to samo, co Nearby Share.

REKLAMA

Co prawda, aby przesyłać pliki, należy najpierw połączyć się z urządzeniem, a rozwiązanie Google tego nie wymaga, co przyda się, jeśli przykładowo znajomy będzie chciał nam coś wysłać na laptopa. Niemniej jednak to kolejny dobry sposób na przesyłanie plików pomiędzy smartfonem i komputerem z Windowsem.

Mając do dyspozycji Phone Link, Nearby Share i wiele innych rozwiązań tego typu, z pewnością każdy znajdzie coś pod siebie.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA