REKLAMA

Możesz już połączyć iPhone'a z Windows 11. Wystarczy zaktualizować jedną aplikację

Microsoft wreszcie umożliwiał zaawansowane połączenie się komputera z Windows 11 ze smartfonem Apple iPhone. Wcześniej funkcja była przeznaczona tylko dla testerów systemu operacyjnego, lecz właśnie została udostępniona dla wszystkich.

26.04.2023 18.11
iPhone 14 Pro Max
REKLAMA

Aplikacja Łącze z Telefonem (Phone Link) jest już dostępna od lat - zadebiutowała bowiem w 2018 roku, jeszcze na Windowsie 10. Jak dotąd, była użyteczna tylko dla użytkowników posiadaczy smartfonów z Androidem, jednak finalnie i użytkownicy Apple iPhone będą mogli z niej skorzystać i połączyć się komputerem z systemem Windows 11.

REKLAMA

Wreszcie! Windows 11 umożliwia połączenie komputera z iPhone

Najnowsza aktualizacja aplikacji Phone Link bądź jak kto woli Łącze z Telefonem wreszcie wprowadza obsługę systemu iOS, co jest równoznaczne z możliwością połączenia komputera z systemem Windows 11 wraz z iPhonem. 

Jest możliwość wysyłania i odbierania wiadomości iMessage, wykonywania połączeń, wyświetlania powiadomień i wiele innych. Na tę chwilę jednak funkcje są mocno ograniczone - poza powyższymi (gdzie wysyłanie wiadomości iMessage nie działa dla konwersacji grupowych), nie można przykładowo odpalić aplikacji zainstalowanych na telefonie - tak jak z Androida.

Ze zdjęciami jest podobnie, ponieważ sam Phone Link nie zapewnia bezpośredniego dostępu do zdjęć. Trzeba się zatem posiłkować istniejącym sposobem - aplikacja Photos umożliwia integrację zdjęć z chmury iCloud, jeśli pobierzemy aplikację Apple na nasz komputer z Windows 11.

Jak połączyć nasz komputer z systemem Windows 11 z iPhone?

Aby połączyć Windows 11 i smartfon Apple iPhone, trzeba upewnić się, że korzystamy z najnowszej wersji Phone Link, musimy posiadać system iOS 14 lub nowszy, a także moduł Bluetooth w naszym komputerze. Wchodzimy do aplikacji, wybieramy iPhone, logujemy się i gotowe.

REKLAMA

Jeśli aplikacja nie umożliwia nam połączenia, będziemy musieli poczekać - Microsoft obiecuje, że udostępni taką możliwość wszystkim użytkownikom do połowy maja.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA