REKLAMA

Windows 11 nauczył się rozmawiać z iPhone'em. Będzie dużo wygodniej

PC z Windows znakomicie współpracują z telefonami komórkowymi, pod jednym warunkiem. Ów telefon musi wykorzystywać system Android. Na szczęście to ograniczenie zniknie, a użytkownicy iPhone’ów nie będą już musieli zazdrościć znajomym z innymi smartfonami.

28.02.2023 14.02
Windows 11 nauczył się rozmawiać z iPhone'em. Będzie dużo wygodniej
REKLAMA

Na życzenie użytkownika, system Windows można sparować z telefonem komórkowym. Ta integracja pozwala na:

REKLAMA
  • Wysyłanie i odbieranie wiadomości SMS i MMS z poziomu komputera.
  • Możliwość pobierania, przeglądania i usuwania zdjęć z telefonu.
  • Możliwość nawiązywania połączeń głosowych z poziomu komputera.
  • Możliwość odtwarzania multimediów na PC, które są w telefonie.
  • Możliwość kopiowania i wklejania elementów pomiędzy urządzeniami.
  • Możliwość odbierania i reagowania na powiadomienia z telefonu.
  • Możliwość uruchamiania aplikacji z telefonu na ekranie komputera.

Niestety, jest jedno ważne ograniczenie. Telefon użytkownika musi działać pod kontrolą systemu Android. Windows na dziś nie zapewnia tego rodzaju integracji z telefonami iPhone. No właśnie, na dziś. Bo osoby zapisane do programu beta-testów Windowsa mogą już testować integrację ze smartfonami Apple’a,

Windows 11 i iPhone - czy da się połączyć te dwa urządzenia? Wkrótce: tak.

 class="wp-image-3470243" width="840"
Windows po integracji z iPhone'em

Członkowie Niejawnego programu testów systemu Windows (Windows Insider) dziś otrzymają aktualizację aplikacji Łącze z telefonem. Aplikacja pozwala dodać telefon Apple’a i kieruje użytkownika krok po kroku przez prosty proces konfiguracyjny. Polega on na sparowaniu PC i iPhone’a przez Bluetooth, a następnie na iPhonie na nadaniu nowosparowanemu komputerowi wskazane uprawnienia (na dziś są to współdzielenie powiadomień, wyświetlanie powiadomień i synchronizacja kontaktów).

Parowanie iPhone z Windows.
REKLAMA

To też zdradza bieżącą funkcjonalność aplikacji, jeżeli użyty zostanie iPhone, a nie inny telefon. Aktualnie można więc synchronizować powiadomienia, wysyłać i odbierać SMS (na dziś nie działają wiadomości grupowe i multimedialne) oraz odbierać i nawiązywać połączenia głosowe. Niestety nie są też zapowiedziane dalsze funkcje.

Nie jest też wiadome, kiedy aplikacja opuści czyściec beta-testów i trafi do kanału produkcyjnego, a więc do zwykłych użytkowników. Mając jednak na uwadze typowy cykl testów w Windows Insider, prawdopodobnie nie będzie to dłuższy czas niż kilka tygodni.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA