REKLAMA

HTC zapowiada flagowca ze złączem słuchawkowym. Przypominam: Mamy 2023 rok

Mamy rok 2023, a HTC ogłasza nowy telefon: U23 Pro 5G. Ma to być ich flagowiec, co jest zaskakujące. Czego możemy się spodziewać po tym urządzeniu? Niekoniecznie najwyższej klasy podzespołów, ale przynajmniej będzie posiadał port słuchawkowy!

15.05.2023 10.57
HTC pokaże U23 Pro 5G
REKLAMA

HTC to jedna z tych firm, która wielu ludziom kojarzy się ze światem smartfonów i wczesnego Androida. Niektórzy zaczynali swoją przygodę smartfonową przygodę z serią Wildfire, inni zachwycali się flagowymi modelami M7 i M8. Inni natomiast pamiętają nieudany model HTC First, którego lepiej nie wspominać, tak samo jak ich ostatniego budżetowca.

Po okresie koncentracji na tańszych urządzeniach, firma powraca teraz z nowym flagowym modelem.

REKLAMA

HTC U23 Pro 5G zapowiedziany. Ujawnienie za chwilę

Krótka piłka, 18 maja mamy poznać nowy telefon od HTC:

Co przyciąga uwagę? Logo HTC Viverse umieszczone na dole. Jest to platforma metaverse firmy, która działa na okularach VR HTC Vive Flow, tabletach, telefonach i komputerach. Dlaczego tam się znalazło? Prawdopodobnie firma będzie promować nowy flagowiec w kontekście metaverse i blockchaina.

Przecieki dotyczące HTC U23 Pro 5G wyglądają obiecująco.

HTC nie ujawniło jeszcze żadnych szczegółów na temat nowego flagowca, ale wyciekły pewne informacje. Na ich podstawie można przypuszczać, że U23 Pro będzie próbował konkurować z innymi czołowymi smartfonami. Próbował to w sumie za duże określenie. Może się starać:

  • Ekran: 120 Hz, AMOLED;
  • SoC: Snapdragon 7 Gen 1;
  • RAM: co najmniej 8 GB;
  • Pamięć: co najmniej 256 GB;
  • Aparat: 108 MP;
  • Bateria: 4800 mAh;
  • System: Android 13.

A na dokładkę, U23 Pro ma dostać także port słuchawkowy. Czy właśnie dzwoni do nas rok 2015? A wygląd? Na początku maja, na tajwańskim portalu PTT, pojawiły się przedpremierowe fotki nowego dziecka HTC.

Czytaj: Są tylko dwa zastosowania, w których słuchawki przewodowe jeszcze mają sens

Wyciek HTC U23 Pro 5G
Źródło: Forum PTT, Taiwan
Wyciek HTC U23 Pro 5G
Źródło: Forum PTT, Taiwan
Wyciek HTC U23 Pro 5G
Źródło: Forum PTT, Taiwan
REKLAMA
Wyciek HTC U23 Pro 5G
Źródło: Forum PTT, Taiwan

Jednak musimy poczekać na oficjalne zaprezentowanie telefonu przez HTC oraz na pierwsze testy, aby móc wydać o nim ostateczny osąd. Być może firma zdoła przyciągnąć klientów atrakcyjną ceną?

Mam nadzieję, że nowy flagowiec HTC sprosta oczekiwaniom, mimo że Snapdragon 7 nie jest tak potężny jak na przykład Snapdragon 8+ Gen 2, który ma zaraz trafić do najnowszych flagowców.

*Zdjęcie główne: Forum PTT, Taiwan

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA