REKLAMA

Policja rozdaje AirTagi od Apple'a. Żeby ułatwić sobie robotę

Policja w Stanach Zjednoczonych decydowała się na ciekawy krok. Przygotowała 500 darmowych trackerów Apple AirTag dla obywateli. Ma to związek z kradzieżami samochodów, które stały się dużym problemem.

02.05.2023 09.34
Apple AirTag
REKLAMA

AirTagi to proste urządzenia od Apple'a, pozwalające na śledzenie naszych rzeczy czy futrzastych przyjaciół. Urządzenie można umieścić w dowolnym miejscu, aktywować i mieć pewność, że przez kilka miesięcy nie trzeba będzie się nim martwić. Oficjalna cena jednego taga wynosi 189,99 zł.

REKLAMA

Nowy Jork walczy z kradzieżami samochód. Rozdaje AirTagi

W Nowym Jorku rozdają się tracker od Apple całkowicie za darmo, aby pomóc w walce z kradzieżami samochodów. To jedno z tańszych rozwiązań, które może pomóc w śledzeniu naszego pojazdu lub innej własności, którą łatwo jest skraść.

Burmistrz Eric Adams zapowiedział, że zostanie przygotowanych 500 sztuk AirTagów dla każdego, kto ich potrzebuje. Urządzenia zostaną rozdane przez organizację non-profit w celu zwalczania epidemii kradzieży samochodów.

AirTag ukryty w samochodzie to doskonałe urządzenie śledzące, które sprawia, że osoba kradnąca auto nie zdaje sobie sprawy, że jest śledzona. Dzięki temu można monitorować i śledzić samochód w czasie rzeczywistym

- powiedział Adams.

Czytaj także:

Nowojorska policja zachęca także innych zmotoryzowanych, aby sami zakupili AirTagi do śledzenia swoich samochodów, aby łatwiej było je odnaleźć, gdyby zostały skradzione. Przygotowano nawet film z tragiczną muzyką rodem z tutoriali z 2010 roku, który obrazuje przydatność trackerów od Apple'a:

AirTag nie jest idealnym rozwiązaniem.

Jeśli myślicie, że AirTag od idealnym zabezpieczeniem auta lub roweru, to warto przemyśleć tę kwestię jeszcze raz. Apple zaprojektował oprogramowanie w taki sposób, aby nie można było używać trackerów do śledzenia ludzi. Osoby posiadające iPhone lub Androida z odpowiednią aplikacją, które przebywają w pobliżu AirTaga przez dłuższy czas, dostają powiadomienie o tym, że są śledzeni.

REKLAMA

Można również wyłączyć AirTaga, AirPodsy lub inne urządzenie korzystające z funkcji Znajdź, co oznacza, że ​​rozwiązanie polegające na śledzeniu skradzionych rzeczy za pomocą małej pastylki nie jest niezawodne.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA