REKLAMA

Xiaomi 13 Ultra zaświeci w twarz konkurencji. Swoim potężnym ekranem

Premiera Xiaomi 13 Ultra już za rogiem, a my właśnie poznaliśmy kolejną ciekawą informację na temat topowego urządzenia chińskiego giganta technologicznego. Najnowsze dane sugerują, że smartfon przewyższy konkurencję pod względem jasności ekranu.

17.04.2023 18.45
xiaomi 13 aparat
REKLAMA

W ostatnich tygodniach przedstawiliśmy wam niezłą dawkę danych dotyczącą nadchodzącego super flagowca Xiaomi. Sprzęt ma zaoferować najlepszy aparat na rynku i co ciekawe, wyjdzie z Chin i będzie dostępny także w Europie - w tym w Polsce. Jednak to nie koniec przedpremierowych informacji.

REKLAMA

Xiaomi 13 Ultra zaświeci konkurencji w twarz. Jego ekran ma być niezwykle jasny

O najpotężniejszym smartfonie Xiaomi obecnej generacji wiemy już praktycznie wszystko, choć Ice Universe postanowił jeszcze dokładniej przybliżyć nam możliwości urządzenia. Na jego Twitterze pojawił się post, w którym informator scharakteryzował ekran nadchodzącego Xiaomi.

Ten podobno ma się nazywać C7 i został opracowany przez chińskiego producenta ekranów China Star. Nie jest to jednak zwykły panel, a czysty wyświetlacz LTPO (ultra-clear LTPO screen), który może zaświecić konkurencji w twarz - i to dosłownie, ponieważ jego maksymalna jasność aż 2600 nitów.

Ekran ma nie tylko być niezwykle jasny, ale także zaoferuje niskie zużycie energii, świetne kąty widzenia i ochronę wzroku. Dla porównania, wyświetlacz Samsunga Galaxy S23 Ultra zapewnia szczytową jasność 1750 nitów, natomiast iPhone 14 Pro Max - 2000 nitów. A to już całkiem duża różnica.

Co jeszcze zaoferuje Xiaomi 13 Ultra?

Reszta specyfikacji smartfona również nie powinna zawieść. M.in. przez wzgląd na system czterech aparatów na tylnej wysepce z matrycami o rozdzielczości 50 Mpix i obiektywami stworzonymi we współpracy z Leicą. Główny moduł w szczególności zrobi wrażenie, ponieważ ma bazować na 1-calowym sensorze, z dodatkową zmienną przysłoną.

Nie obejdzie się bez szerokiego kąta oraz dwóch przybliżających oczek - pierwsze ma zapewnić 3,2-krotny, bezstratny zoom, a drugie - peryskopowe 5-krotne przybliżenie. Algorytmy w połączeniu z tym sprzętem mają zaoferować nawet 120-krotne przybliżenie realizowane cyfrowo.

REKLAMA

Przekątna ekranu Xiaomi 13 Ultra to 6,7 cala, a panel zostanie wyposażony w zaoblone boki, natomiast matryca zagwarantuje rozdzielczość QHD+ z częstotliwością odświeżania 120 Hz. Smartfon zasili akumulator o pojemności 4900 mAh z obsługą szybkiego ładowania przewodowego o mocy 90 W oraz bezprzewodowego 50 W. 

Premiera ma odbyć się już jutro, 18 kwietnia. Zobaczymy, czy wszelkie przedpremierowe informacje się potwierdzą.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA