REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Media

"Stwórz coś wspaniałego". Książka z listami i przemówieniami Steve'a Jobsa dostępna za darmo

Chcesz lepiej zrozumieć Steve’a Jobsa? Masz teraz ku temu niepowtarzalną okazję. Do sieci trafił e-book pełen listów oraz zapisów z wystąpień i wywiadów zmarłego współzałożyciela firmy Apple. Przemowę do „Make Something Wonderful. Steve Jobs in his own words” napisała Laurene Powell Jobs.

11.04.2023
15:34
steve-jobs-make-something-wonderful-ksiazka-e-book
REKLAMA

Steve Jobs to legendarny już założyciel firmy Apple, który zmarł 5 października 2011 r. na raka trzustki. Chociaż odszedł z tego świata ponad dekadę temu, to jego spuścizna nadal pozostaje dla wielu ludzi inspiracją. Wygłoszone przez niego przemówienia, prezentacje produktowe, które prowadził oraz realizowane na jego polecenie reklamy są do dziś obiektem analiz. Teraz pojawiła się okazja, by zagłębić się w jego myśli.

Czytaj też: Steve Jobs udziela wywiadu. Sztuczna inteligencja przywraca zmarłych do życia

REKLAMA
Tak wygląda „Make Something Wonderful. Steve Jobs in his own words” na stronie www
Tak wygląda „Make Something Wonderful. Steve Jobs in his own words” na stronie www

„Stwórz coś wspaniałego”, czyli „Steve Jobs w jego własnych słowach”

Nowa książka o tytule „Make Something Wonderful. Steve Jobs in his own words” wydana została przez twórców strony internetowej Archiwum Steve'a Jobsa powstałej we wrześniu 2022 r. Przez kilka miesięcy udostępniane na niej były materiały związane z twórcą Apple’a, a teraz uhonorowano jego pamięć poprzez wydanie dostępnego za darmo e-booka z zapisem jego myśli.

Najlepszym sposobem na zrozumienie osoby jest wysłuchanie jej bezpośrednio - twierdzi Laurene Powell Jobs w przedmowie do „Make Something Wonderful. Steve Jobs in his own words”

„Make Something Wonderful. Steve Jobs in his own words” to zbiór listów, w tym e-maili, które pisał Steve Jobs oraz jego przemówień i udzielonych przez niego wywiadów. We wstępie, który napisała jego żona Laurene Powell Jobs, możemy przeczytać, że „najlepszym sposobem na zrozumienie Steve'a jest zapoznanie się z tym, co mówił i pisał przez całe swoje życie”.

W nowej książce pod redakcją Leslie Berlin, dyrektor wykonawczej Archiwum Steve'a Jobsa, współtwórca Apple’a dzieli się swoim „spojrzeniem na dzieciństwo”. Możemy zajrzeć też za kulisy powstania firmy, którą założył ze Steve’em Wozniakiem. Książka rzuca też nowe światło na czas spędzony przez Jobsa w Pixarze i NeXT oraz na jego powrót do korzeni.

W ramach „Make Something Wonderful. Steve Jobs in his own words” umieszczono również zdjęcia
W ramach „Make Something Wonderful. Steve Jobs in his own words” umieszczono również zdjęcia

„Make Something Wonderful. Steve Jobs in his own words” dostępne jest za darmo.

Książkę dostępną w języku angielskim można przeczytać na stronie internetowej stevejobsarchive.com. Oprócz tego udostępniono plik w formacie EPUB, który można czytać na smartfonie, tablecie lub czytniku (takim jak np. Kindle od Amazonu). E-book waży 33 megabajty i w wersji papierowej miałby 194 strony.

REKLAMA

Oprócz tego osoby zainteresowane zapoznaniem się z przemówieniami Steve’a Jobsa mogą pobrać e-book „Make Something Wonderful. Steve Jobs in his own words” w ramach usługi Apple Books, gdzie również dostępny jest za darmo. Z tej opcji mogą skorzystać posiadacze iPhone’ów, iPadów i komputerów Mac.

Warto przy tym zaznaczyć, że zawartość niektórych dokumentów wchodzących w skład „Make Something Wonderful. Steve Jobs in his own words” przeredagowano „dla jasności i prywatności”. Miejsca, z których usunięto zdania albo akapity, zostały przy tym stosownie oznaczone symbolem nożyczek.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA