REKLAMA

Sztuczna inteligencja dołączyła do prywatnej rozmowy. Snapchat właśnie stał się chatbotem

Snapchat poszedł daleko w przód, oferując sztuczną inteligencję zaimplementowaną bezpośrednio w swojej aplikacji. Jednak wcześniej, żeby z niej skorzystać, trzeba było przejść przez jeden ogromny haczyk. Od dzisiaj Snap otwiera integrację z ChatGPT dla każdego - i dodaje coś jeszcze, a co!

20.04.2023 05.36
Sztuczna inteligencja dołączyła do prywatnej rozmowy. Snapchat właśnie stał się chatbotem
REKLAMA

Dla osób, które zapomniały już o istnieniu platformy z losowymi zdjęciami i chwilami z życia: tak, Snapchat istnieje i ma się całkiem dobrze. Tak dobrze, że w tym momencie aktywnie rozwija narzędzia oparte na SI wbudowane w aplikację - co jest naprawdę zaskakujące.

REKLAMA

"My AI" jest teraz dostępne dla każdego, bezpłatnie

W lutym Snap dodał do aplikacji "My AI", czyli integrację z ChatGPT od OpenAI. Jednak żeby z niej skorzystać, trzeba było wykupić subskrypcję Snapchat Plus. Teraz firma udostępnia kilka funkcji chatbota dla każdego, bez żadnych dodatkowych opłat.

Jak tam działa sztuczna inteligencja? O tym możemy przeczytać na oficjalnej stronie:

- przekazuje informacja prasowa Snapchata.

Nie martwcie się, osoby płacące również otrzymają coś dodatkowego! “Snapy zwrotne” będą dostępne dla subskrybentów Snapchat+, którzy będą mogli wysłać wiadomość do My AI i otrzymać unikalną odpowiedź, “co pozwoli na kontynuowanie wizualnej rozmowy”.

Snapchat przyznaje, że My AI nie jest idealna, ale około 99,5 proc. odpowiedzi powinno być zgodne z wytycznymi społeczności. Firma prowadziła również oprogramowanie zgodne z wytycznymi, dodając adaptację chatu do wieku rozmówcy oraz narzędzia moderacyjne.

W przyszłości mamy otrzymać także integrację My AI do Centrum Rodziny, co pozwoli rodzicom sprawdzać, jak często ich nastoletnie dzieci rozmawiają ChatGPT.

Internauci dzielą się najlepszymi rozmowami z My AI na Twitterze. Jedni twierdzą nawet, że chatbot ma korzystać z danych Snapchata o użytkowniku. Dlaczego? Ponieważ chatbot ma magicznie wiedzieć, w którym mieście żyjemy:

REKLAMA

Live Location jak ze Znajdź od Apple

Kolejną nowością jest funkcja Live Location, podobna do Znajdź od Apple. Jeśli byliście fanami śledzenia swoich znajomych i sprawdzania, gdzie aktualnie przebywają, ta funkcja z pewnością przypadnie wam do gustu. Ale, na szczęście, jest to coś, co można włączyć tylko dla bliskich znajomych.

W skrócie teraz możecie udostępniać swoją lokalizację bliskim znajomym. Lokalizacja jest odświeżana na bieżąco i można ją włączyć na określony czas lub w trybie stałym.

Mapa również otrzymała miłą aktualizację, teraz znane punkty orientacyjne są widoczne w 3D. Wiem, że to nie jest ogromna zmiana, ale przynajmniej prezentuje się to estetycznie.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA