REKLAMA

Sztuczna inteligencja powie Ci, w co masz się ubrać. ChatGPT wylądował na Zalando

ChatGPT rozpycha się wszędzie i trafia tam, gdzie tylko może. Tym razem przyszedł czas na popularny sklep internetowy Zalando, do którego niebawem zostanie udostępniony asystent mody w postaci czatbota opartego na sztucznej inteligencji. 

19.04.2023 12.21
ChatGPT powie Ci, w co masz się ubrać. Podczas zakupów na Zalando
REKLAMA

Zalando to zdecydowanie jedna z najpopularniejszych platform internetowych, na której możemy zamawiać przede wszystkim ubrania i obuwie, ale także biżuterię i wiele innych dodatków modowych. Dla niezdecydowanych, twórcy przygotowuję naprawdę ciekawą funkcję, która pomoże Ci wybrać stylówkę idealną na każdą okazję. Wystarczy poprosić o to sztuczną inteligencję!

REKLAMA

ChatGPT - znawca mody w Zalando. Podpowie, co masz ubrać

Internetowe platformy zakupowe mają wiele plusów, natomiast największym problemem jest ogromny wybór, który w wielu przypadkach wcale nie pomaga podjąć decyzję, w kwestii czego naprawdę potrzebujemy. Czasami są to buty, a nawet sukienka / garnitur na ważną okazję.

I tutaj pojawia się asystent mody w aplikacji Zalando, który powinien rozwiać wszelkie wątpliwości i rozwiązać problemy w kwestii wyboru. Rozwiązanie bazuje na technologiach OpenAI, a więc można stwierdzić, że to ChatGPT, który został wyuczony mody. Trafi zarówno do przeglądarkowej wersji Zalando, jak i bezpośrednio do aplikacji. 

(źródło: Zalando)
REKLAMA

Funkcja nie będzie zgoła odmienna od czatbota OpenAI - obsługa odbędzie się poprzez zadawanie pytań, a propozycje będą serwowane na podstawie wielu zmiennych - przykładowo jeśli ma być to wesele w grudniu, to sztuczna inteligencja nie poda letniej kreacji, tylko dostosuje się m.in. do pogody. Co ciekawe, rekomendacje będą także spersonalizowane - wybierane według ulubionych marek, czy nawet naszych rozmiarów ubrań/butów, które są dostępne na sklepie.

Początkowo asystent mody Zalando zostanie udostępniony ograniczonej puli użytkowników już tej wiosny, w języku angielskim i niemieckim, dla klientów w Niemczech, Irlandii, Wielkiej Brytanii i Austrii. Dopiero później czatbot najpewniej będzie dostępny dla nas, w Polsce.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA