REKLAMA

Zrobili inteligentne okulary przeciwsłoneczne z ChatGPT. Bot szepcze w nich prosto do ucha

ChatGPT i różne czatboty rozpychają się na rynku i trafiają dosłownie wszędzie. Ostatnio informowaliśmy o wtyczce umożliwiającej wrzucenie programu do dowolnej apki, a dzisiaj przychodzimy z jeszcze ciekawszą informacją. Opracowano okulary przeciwsłoneczne, które obsługują ChatGPT.

17.04.2023 06.02
Lucyd inteligentne okulary przeciwsłoneczne
REKLAMA

Czatbot od firmy OpenAI to zdecydowanie jeden z najgorętszych tematów ostatnich miesięcy. To rewolucyjne rozwiązanie firmy technologiczne wrzucają tam, gdzie tylko mogą. Tym razem dowiadujemy się, że firma Lucyd ma w zanadrzu pierwsze na świecie inteligentne przeciwsłoneczne okulary z obsługą czatbota OpenAI. Ile kosztują i jak działają?

REKLAMA

Oto inteligentne przeciwsłoneczne okulary Lucyd z ChatGPT

Na stronie internetowej Lucyd są dostępne naprawdę ciekawe okulary, które mogą zmienić to, jak pozyskujemy informacje. Np. na wakacjach podczas zwiedzania zabytków poradzimy sobie bez przewodnika, bo informacji o atrakcjach udzieli nam bot (o ile znamy ich nazwy, to będziemy w stanie o nie zapytać). Okulary współpracują z aplikacją na smartfony Lucyd, która oferuje dostęp do ChatGPT.

Okulary nie mają bowiem żadnego ekranu, tylko wbudowany system czterech głośników, które służą do odtwarzania komunikatów czatbota, przesyłanych ze smartfona. Aby zyskać odpowiedź AI, musimy wywołać Asystenta Google lub Siri i poprosić ich o użycie aplikacji Lucyd, a dopiero później skierować zapytanie do ChatGPT. Trochę to skomplikowane, ale jakie przydatne.

Jesteśmy za granicą i chcemy dowiedzieć się więcej o zabytku, którego oglądamy bez sprawdzania przeglądarki w telefonie? Żaden problem - pytamy czatbota. Tylko rodzi się problem, gdy nie znamy nazwy zabytku lub miejsca.

Co więcej, dzięki aplikacji możemy bezdotykowo wywołać ChatGPT dla każdego innego urządzenia odtwarzającego dźwięk - czyli nawet dla bezprzewodowych słuchawek.

REKLAMA

Sprzęt nie kosztuje fortuny i wybór stylów jest naprawdę solidny

Okulary Lucyd można kupić z oficjalnej strony producenta w cenie w cenach od 848/976 złotych, co jak na smart okulary przeciwsłoneczne jest akceptowalną kwotą. Osoby z wadą wzroku również znajdą tu coś dla siebie, ponieważ soczewki można konfigurować w zależności od potrzeb. 

W sklepie widnieje 15 wersji stylistycznych okularów przeciwsłonecznych z różnymi oprawkam - jest w czym wybierać.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA