REKLAMA

Kilogram papryki czy Twitter Blue? A może garść subskrypcji usług streamingowych. Twój wybór

Subskrypcja Twitter Blue kosztuje niemal tyle, co kilogram papryki, co z jednej strony było spodziewane, a z drugiej odrzuciło wielu. Jeżeli zastanawiasz się jak zainwestować te kilkadziesiąt złotych, podpowiadamy kilka bardziej opłacalnych subskrypcji.

03.03.2023 17.56
Kilogram papryki czy Twitter Blue? A może garść subskrypcji usług streamingowych. Twój wybór
REKLAMA

Po wielu tygodniach oczekiwania (a może nawet miesiącach, jeżeli na Twitter Blue czekało się od premiery subskrypcji w starym formacie), Twitter Blue w końcu zawitał do Polski. Biorąc pod uwagę kurs wymiany dolara i złotówki oraz ceny Twitter Blue w krajach, w których płatny abonament był dostępny już wcześniej, cena w Polsce była spodziewana w okolicach od 40 do 50 złotych.

REKLAMA

Finalnie poznaliśmy cztery ceny: 36 zł miesięcznie (lub 374,99 zł rocznie) oraz 49 zł miesięcznie (lub 514,99 zł rocznie). Niższa cena obowiązuje w przypadku subskrypcji poprzez przeglądarkę, wyższa w przypadku subskrypcji poprzez aplikację mobilną.

Czy Twitter Blue się opłaca? Te pieniądze można zainwestować lepiej

Subskrybenci Twitter Blue otrzymują od serwisu kilka benefitów polepszających korzystanie z serwisu, w tym m.in. redukcję ilości reklam o połowę, możliwość przesyłania wideo ponad standardowy limit 140 sekund i w jakości 1080p, możliwość edytowania Tweetów, priorytetowe traktowanie publikowanych treści przez algorytm oraz budzący kontrowersje niebieski znaczek przy nazwie wyświetlanej konta.

Czy Twitter Blue się opłaca? To kwestia bardzo subiektywna i zależy od dotychczasowych doświadczeń użytkownika z platformą. Dla osób korzystających z platformy od lat i liczących sobie po kilka tysięcy obserwujących, dodatkowa subskrypcja na koncie może być opłacalna. Jednak ci, którzy nie mają większych doświadczeń z serwisem lub są zadowoleni z tego co Twitter oferuje za darmo, mogą zatrzymać pieniądze w portfelu lub... zainwestować je w coś innego. Wybraliśmy kilka subskrypcji, w których za podobne pieniądze możesz otrzymać więcej, niż oferuje Twitter Blue.

Spotify

Spotify oferuje dostęp do ponad 70 milionów piosenek i setek tysięcy podcastów, co daje Ci ogromny wybór muzyki i treści audio do odkrywania. Oprócz tego serwis oferuje funkcję Discover Weekly, która codziennie dostarcza Ci nowe piosenki zgodne z Twoimi preferencjami muzycznymi. Możesz również tworzyć swoje własne playlisty, dzielić się nimi z innymi użytkownikami i odkrywać playlisty innych użytkowników Spotify. A to wszystko dostępne jest na praktycznie każde urządzenie, gdyż Spotify posiada dedykowane aplikacje na wiele urządzeń, dzięki czemu możesz np. sterować muzyką w telewizorze za pomocą telefonu czy bez problemu zarządzać odtwarzaną muzyką z poziomu aplikacji na konsole Playstation.

Subskrypcja Premium pozwala na słuchanie muzyki bez przerw reklamowych, co pozwala na nieprzerwane słuchanie ulubionej muzyki oraz słuchanie jej w trybie online. Comiesięczna subskrypcja Spotify kosztuje 19,99 złotych.

Microsoft 365

Microsoft 365 to znany wszystkim dobrze pakiet Office Microsoftu, który w ciągu ostatnich kilku lat przeszedł zmiany. Przede wszystkim zmieniono sposób płatności, gdyż już od dekady jest on dostępny w formie subskrypcji w cenie 29,99 złotych miesięcznie (lub 299,99 złotych rocznie), a oprócz dobrze wszystkim znanego oprogramowania biurowego - programów Microsoft Word, Excel, PowerPoint, OneNote i Outlook, otrzymujesz także 1 terabajt przestrzeni dyskowej w usłudze OneDrive.

Amazon Prime

Amazon Prime to płatna subskrypcja Amazon, która kojarzona jest przede wszystkim z darmowymi dostawami oraz nielimitowanym dostępem do serwisu streamingowego Amazon: Amazon Prime Video. Jednak to nie jedyne korzyści płynące z subskrypcji kosztującej jedynie 49 zł za rok są znacznie większe.

Mowa tu o m.in. dostęp do biblioteki bezpłatnych e-booków Amazon Prime Reading dla czytników Kindle, platformy streamingowej Amazon Music oraz comiesięczne benefity w grach w ramach usługi Prime Gaming. Ponadto subskrybenci mogą brać udział w corocznym festiwalu okazji Amazon Prime Day.

HBO Max

HBO Max to usługa streamingowa oferowana przez WarnerMedia, która zapewnia dostęp do różnorodnych programów telewizyjnych, filmów, dokumentów oraz oryginalnych seriali produkowanych przez HBO. Choć na pozór HBO Max to platforma streamingowa, z której najwięcej przyjemności będą czerpać fani oryginalnych produkcji HBO takich jak Gra o Tron czy Rodzina Soprano, na platformie znajdziesz także setki innych produkcji, w tym klasykę kina czy programy dla dzieci. A to wszystko w cenie 29,99 złotych miesięcznie lub 234,99 złotych rocznie.

REKLAMA

SkyShowtime

SkyShowtime to nowa platforma na rynku serwisów streamingowych, która wystartowała na rynku polskim 14 lutego bieżącego roku. Platforma od razu zaskarbiła sobie serca konkurencyjną ceną - 24,99 złotych miesięcznie (lub 12,49 jeżeli na subskrypcję zdecydujesz się do 11 kwietnia), ustępując pod tym względem jedynie Amazon Prime Video. Platforma oferuje wiele filmów i seriali, które dotychczas nie były dostępne w żadnym innym serwisie na polskim rynku, a także wiele klasyków oraz polskie produkcje

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA