REKLAMA

Elon Musk wyciąga ręce po pieniądze Polaków. „Tera płaćcie za Twittera”

Już wkrótce do Polski zawita subskrypcja Twitter Blue. Od kiedy będziemy mogli wykupić niebieski znaczek i ile to będzie kosztować?

01.02.2023 14.37
Elon Musk wyciąga ręce po pieniądze Polaków. „Tera płaćcie za Twittera”
REKLAMA

Twitter Blue to płatna subskrypcja w ramach serwisu społecznościowego Twitter, która została po raz pierwszy wprowadzona w czerwcu 2021 roku. W swej oryginalnej formie była dostępna jedynie dla wybranych krajów anglojęzycznych - w tym Stanów Zjednoczonych, Kanady i Australii, a funkcje jedynie umilały korzystanie z serwisu, dodając do niego kilka pomniejszych opcji.

Całkowita rewolucja nastąpiła po przejęciu Twittera przez Elona Muska w październiku 2022 roku. Jedną z głównych zmian w serwisie społecznościowym było całkowite przebudowanie subskrypcji. Obecnie oferuje ona znacznie większą liczbę opcji, za ponad dwukrotnie większą cenę, a przede wszystkim jest dostępna w większej liczbie państw. Teraz Twitter Blue wkracza do Polski.

REKLAMA

Twitter Blue w Polsce. Wkrótce również Polacy będą płacić za niebieskie znaczki

Od środy 1 lutego użytkownicy Twittera z Polski w lewym bocznym panelu mogą kliknąć w skrót prowadzący do panelu zapowiadającego funkcje Twitter Blue.

W ramach subskrypcji użytkownicy otrzymają niebieski znaczek, algorytm serwisu będzie nadawał priorytet ich tweetom w odpowiedziach, wzmiankach i wynikach wyszukiwania. Ograniczona zostanie liczba reklam, a subskrybenci zyskają dostęp do funkcji testowych oraz możliwości udostępniania dłuższych filmów w wyższej jakości. Osoby płacące za Twitter Blue będą mogły też ustawić token NFT jako zdjęcie profilowe oraz dostaną dostęp do długo wyczekiwanej funkcji - edycji tweetów.

Ile zapłacimy za Twitter Blue?

Porównując informacje podane w panelu pomocy Twittera z obecnym kursem złotówki, możemy spodziewać się ok. 35 złotych miesięcznie lub 360 złotych rocznie przy subskrypcji z przeglądarkowej wersji serwisu. Z kolei przy subskrypcji za pośrednictwem aplikacji na systemy Android lub iOS cena powinna wzrosnąć 48 złotych miesięcznie.

REKLAMA

Ceny te pokrywają się z obowiązującymi w innych krajach, w których dostępny jest Twitter Blue. We wszystkich obowiązuje cena w dolarach amerykańskich przeliczona na lokalne waluty. Jednak niewykluczone, że cena będzie wyższa po uwzględnieniu podatku VAT.

Dokładniejszy cennik poznamy, kiedy Twitter Blue wkroczy do Polski. Kiedy to nastąpi? Jeszcze nie wiemy, gdyż Twitter nie podał przybliżonej daty.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA