REKLAMA

Wokół Księżyca powstanie sieć satelitów. Tak ludzkość rozwiąże problem łączności na Srebrnym Globie

Firma Crescent zapowiada stworzenie sieci satelitów komunikacyjnych dla Księżyca. Dzięki temu marzenie o nieprzerwanym połączeniu między Ziemią, Księżycem i kosmicznymi misjami stanie się rzeczywistością.

29.03.2023 08.40
Wokół Księżyca powstanie sieć satelitów. Tak ludzkość rozwiąże problem łączności na Srebrnym Globie
REKLAMA

Ludzkość wyrusza na kolejny podbój Srebrnego Globu, potrzebne będzie więc nieprzerwane połączenie między Księżycem a naszą planetą. Jest to bardzo ważne ze względu na fakt, że lawinowo rośnie liczba misji kosmicznych. Bez nieprzerwanego połączenia nie byłoby możliwe przekazywanie informacji, planowanie misji czy prowadzenie badań.

REKLAMA

Przeczytaj także:

Podobnie jak Ziemi mamy wieże komórkowe, w przestrzeni kosmicznej potrzebujemy też sieci, która umożliwi nam łatwe i ciągłe porozumiewanie się na ogromne odległości. Firma Crescent twierdzi, że rozwiązała ten problem, tworząc sieć Parsec. Będzie korzystać ona z wielu małych satelitów, które zapewnią stałe połączenie między Ziemią a ludźmi w kosmosie. Usługa ma działać zanim astronauci postawią pierwsze kroki na Księżycu. Satelity sieci Parsec zostaną uruchomione w 2025 r.

Oprócz łączności Parsec będzie również informować o pozycji ludzi na powierzchni Księżyca, podobnie jak GPS na Ziemi. Zapewni to nawigowania po powierzchni Srebrnego Globu. Producentem satelitów Parsec jest Lockheed Martin. Konstelacja satelitów będzie dosłownie otaczać Księżyc. Infografikę poglądową, dla takiej sieci zobaczycie niżej.

REKLAMA

NASA, agencja kosmiczna Stanów Zjednoczonych, planuje powrót na Księżyc podczas serii misji Artemis. Celem misji jest wylądowanie człowieka na Księżycu w 2025 r. W ramach programu Artemis NASA skupi się na stworzeniu trwałej obecności na Księżycu, co ma stać się krokiem w kierunku dalszych misji na Marsa i inne planety Układu Słonecznego.

W planach agencji jest także rozwijanie technologii i innowacyjnych rozwiązań, które pomogą w przyszłych misjach kosmicznych. Misja Artemis jest jednym z najbardziej ambitnych projektów NASA i ma na celu wprowadzenie ludzkości na kolejny poziom w eksploracji kosmosu.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA