REKLAMA

Masz konto w banku PKO? Uważaj, oszuści chcą przejąć dane twojej karty

Klienci banku PKO BP są narażeni na nowe oszustwo. Przestępcy rozsyłają wiadomości SMS o blokadzie dostępu do iPKO i próbują zdobyć dostęp do konta.

07.03.2023 08.33
bank
REKLAMA

Serwis Niebezpiecznik informuje o nowej kampanii SMS, która ma uderzyć w klientów banku PKO BP. SMS-a oczywiście otrzymać może każdy, również osoba, która nie posiada konta w największym polskim banku, ale przekręt jest wycelowany w osoby, które nie tylko korzystają z jego usług, ale również używają bankowości online.

Czytaj także:
- Oszuści podszywają się pod policjantów. Uwaga na nowy przekręt
- Uważaj! To nie policja do ciebie pisze

REKLAMA

Oszuści wysyłają SMS-y o blokadzie aplikacji iPKO.

Klienci otrzymują SMS-y o następującej treści:

IPKO: Zablokowalismy Twój dostep online z powodu podeirzanej aktywnosci. Zaloguj sie tutaj: https:// ipko-zablokowany.net aby odblokowac.

Nieuważni klienci, którzy zdecydują się kliknąć w link zostaną poproszeni o zalogowanie się do strony łudząco podobnej do aplikacji iPKO. Finalnie przestępcy będą chcieli zdobyć numer karty płatniczej wraz z jej datą ważności i kodem CVV. Jak podaje Niebezpicznik wśród danych, do których chcą dotrzeć oszuści jest również numer PESEL.

REKLAMA

Co zrobić, gdy dostaniesz SMS-a o blokadzie aplikacji iPKO?

Taką wiadomość należy zignorować, a samo jej otrzymanie nie oznacza, że nasze konto jest zagrożone. Opisywany mechanizm jest typową próbą wyłudzenia. Bardzo podobne oszustwo opisywaliśmy 6 marca. Przestępcy próbują w niej wyłudzić dane logowania do Allegro oraz zdobyć dane karty płatniczej.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA