REKLAMA

Oszuści chcą przejąć twoje konto na Allegro. Uwaga na fałszywe e-maile

Oszuści próbują wyłudzić dane logowania do Allegro, a także dany karty płatniczej. Metoda jest prostacka, ale wystarczy chwila nieuwagi, by dać się oszukać.

O akcji phisingowej oszustów informuje serwis Niebezpiecznik, który zamieścił też zrzut ekran z wiadomości e-mail, którą rozsyłają Polakom oszuści.

06.03.2023 14.46
Oszuści chcą przejąć twoje konto na Allegro. Uwaga na fałszywe e-maile
REKLAMA

"Twoje konto może zostać zablokowane z racji częstych prób logowań z aplikacji mobilnej. W celu ochrony konta prosimy o autoryzację oraz potwierdzenie aktualnych danych" - tak rozpoczyna się e-mail od oszustów, który przypomina wiadomości wysyłane przez tę platformę. "Jeżeli chcesz dalej korzystać z swojego konta, Allegro" - czytamy poniżej. Dalej znajduje się odniesienie do regulaminu Allegro i duży pomarańczowy przycisk, który ma kierować do formularza potwierdzenia konta.

Czytaj także:
- Przelał 115 tys. zł wierząc, że rozmawia z pracownikiem banku. To oszustwo jest wyjątkowo bezczelne
- Oszuści znowu celują w klientów Netflixa. Uwaga, na ten sposób mogą się naciąć nawet najbardziej obeznani z serwisem

REKLAMA

Można powiedzieć, że teraz zaczyna się najgorsze, bo po kliknięciu zobaczymy stronę logowania podobną do oryginalnej, na której oszuści wyłudzają login i hasło do serwisu. Następnie zostaniemy poproszeni o podanie danych karty płatniczej.

Co zrobić, gdy dostanę fałszywą wiadomość od Allegro?

REKLAMA

Odpowiedź jest prosta - usuń ją! Przede wszystkim pod żadnym pozorem nie klikaj w przycisk potwierdzenia konta i nie podawaj danych logowania, a także danych karty płatniczej - to wystarczy, żeby uchronić się przed wyłudzeniem danych i potencjalnie utratą pieniędzy oraz dostępu do konta Allegro.

Wiadomości od oszustów, jak i sposób, w jaki wyłudzają dane, mogą być różne, dlatego przede wszystkim należy zachować czujność.

Należy również pamiętać, że przestępcy próbują wykorzystać w swoich kampaniach phishingowych autorytet różnych instytucji: banków, platform handlowych, dostawców energii, operatorów pocztowych. Fałszywe maile mogą dotyczyć również rzekomo nieopłaconych mandatów, a nawet sklepów spożywczych.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA