REKLAMA

Zobacz swój dom z satelity. Każdy może popatrzeć na Ziemię z kosmosu

Co jeszcze jakiś czas temu było fikcją naukową, teraz dostępne jest dla każdego, kto ma komputer bądź smartfon w kieszeni. Dzięki usługom takim jak Google Maps, zerknięcie na swój dom z kosmicznej perspektywy jest banalnie proste.

26.02.2023 13.48
Zobacz swój dom z satelity
REKLAMA

Jak zobaczyć swój dom z satelity? Wystarczy użyć jednego z serwisów udostępniających mapy satelitarne, z czego najpopularniejszym jest oczywiście Google Maps. Tego narzędzia praktycznie rzecz biorąc używa każdy z nas, a jeśli wciąż używasz papierowej mapy z kompasem, to wiedz, że przespałeś ostatnie kilkanaście lat.

Po prawdzie to nie jest jeszcze ten moment, byśmy mogli oglądać swój dom z satelity w czasie rzeczywistym i pomachać sobie sobie stojąc pod blokiem czy domem. Mapy udostępniane przez serwisy są aktualizowane, ale nie na bieżąco. Mało tego - nawet aktualizacja zdjęć Google Maps może zajmować lata - wszystko zależy od lokalizacji.

REKLAMA
 class="wp-image-3365594"

W przypadku Map Google wystarczy wpisać interesujący nas adres, a następnie kliknąć na przycisk Warstwy i wybrać opcję Satelita.

 class="wp-image-3365597"

Oczywiście w wybranych przypadkach można również skorzystać z Google Street View, czyli widoku z ulicy. Wystarczy "złapać" małego żółtego ludzika w prawym dolnym rogu ekranu i przeciągnąć go na wybrane miejsce. Drogi, na których wykonano zdjęcia do Google Street View, będą zaznaczone na niebiesko.

Inne serwisy ze zdjęciami satelitarnymi

Można też skorzystać z serwisów, które oferują mapy z innych źródeł - mogą być one nowsze niż w przypadku Google Maps. Takim przykładem jest serwis Mapa Satelitarna.

 class="wp-image-3365600"

Nie oddaje on użytkownikowi tyle opcji co Mapy Google, a i same zdjęcia są nieco niższej jakości, ale mapy wybranego terenu były nowsze niż w przypadku usług Google'a.

Czytaj też:

Oczywiście to nie jedyny sposób by popatrzeć na Ziemię z satelity. Można na przykład oglądać transmisję na żywo z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS).

REKLAMA

Można również podziwiać widoki transmitowane z satelitów meteorologicznych, np. za pomocą serwisu Sat24. Oczywiście te sposoby nie dadzą nam jednak tak szczegółowego widoku, byśmy mogli zobaczyć własny dom.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA