REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Czy tak wygląda złącze USB-C w iPhonie 15? Jest zdjęcie

iPhone z USB-C to już od kilku miesięcy nie plotka, a fakt. Samo Apple przyznało, że ich smartfony dostaną złącze USB-C. Jednak jak będzie ono wyglądać i w jakim standardzie zostanie ono zaimplementowane, nadal pozostaje tematem plotek. Nowa fotografia pochodząca od internauty, który ma na koncie kilka sprawdzonych przecieków produktów firmy z Cupertino, pokazuje jak będzie wyglądał iPhone 15.

17.02.2023
10:38
złącze USB-C w iPhonie 15
REKLAMA

Dyskusje o złączu USB-C w iPhonie trwają nieprzerwanie od jesieni 2021 roku, kiedy to Komisja Europejska zadecydowała o standaryzacji portów ładowania w większości urządzeń sprzedawanych na terenie Unii Europejskiej.

REKLAMA

Nowe zdjęcie pokazuje USB-C w iPhonie 15. I nie tylko

W większości, bo przepisy dają przyzwolenie na inny standard, m.in. w przypadkach, gdzie jest to podyktowane bezpieczeństwem użytkownika (np. golarki czy szczoteczki elektryczne). Lecz na taryfę ulgową nie może liczyć Apple, dla którego decyzja KE jest równoznaczna z porzuceniem rozwijanego od lat standardu Lightning.

Choć obecnie jesteśmy w okresie przejściowym, koncern z Cupertino nie musi implementować standardu USB-C w następnym modelu iPhone'a oczekiwanym jesienią tego roku - wymóg wejdzie w życie dopiero pod koniec 2024 roku.

W zeszłym roku Apple oficjalnie potwierdziło, że ich topowe smartfony otrzymają USB-C, jednak przedstawiciele firmy nie sprecyzowali, czy USB-C zobaczymy dopiero w iPhonie 16, czy już w iPhonie 15. Według plotek otrzyma go już iPhone 15, a z kolei zgodnie ze słowami analityka Ming-Chi Kuo, standard USB-C będzie różnił się pomiędzy poszczególnymi modelami - iPhone'y 15 Pro i 15 Pro Max będą się szybciej ładować.

Teraz plotki nabierają temperatury, gdyż użytkownik @URedditor opublikował na Twitterze rzekome zdjęcia wejścia USB-C w iPhonie 15 Pro. Zdjęcie jest odpowiedzią na wizualizację przygotowaną przez artystę, Iana Zelbo.

REKLAMA

Co więcej, patrząc na zdjęcia URedditor, można zauważyć, że potwierdzają one jeszcze inną plotkę - zmianę wyglądu nowego iPhone'a, który ma mieć zaokrąglone krawędzie.

Oczywiście fotografia nadal pozostaje plotką, jednak według serwisu Apple Insider, może ona mieć w sobie ziarnko prawdy. Użytkownik Twittera już w przeszłości ujawnił kilka ciekawych informacji przed premierą iPhone'a, m.in. kod źródłowy systemu iOS 14 czy funkcję wycinków aplikacji w tym samym systemie.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA