REKLAMA

Świetna zmiana na Facebooku. Tak teraz będą wyglądały posty i komentarze

Wyświetlanie komentarzy Facebook chce nieco unowocześnić. Zmiana nie u każdego jest jeszcze widoczna, ale warto na nią czekać, bo odświeża korzystanie z serwisu społecznościowego.

26.01.2023 09.16
facebook
REKLAMA

Wprawdzie Facebook to portal dla starych ludzi, ale wciąż jest to jednak miejsce, gdzie dyskusje się toczą. I dlatego twórcy chcą je bardziej wyeksponować. Zmiana wyświetlania komentarzy, na którą się natknąłem, właśnie temu służy.

REKLAMA

Zmiana na Facebooku. Tak wyglądają teraz komentarze

Gdy klikam w sekcję "komentarzy", pojawia się osobne okienko z postem. I to w ten sposób pokazywana jest dyskusja. Kosmetyczna zmiana ma całkiem sporo sensu. Dzięki temu możemy skupić się na temacie i wątku, nie jesteśmy rozpraszani przez inne rzeczy – choćby okienka z rozmowami. Teraz są one "w tle", wygaszone i nie odciągające uwagi. Pod względem czytelności, Facebook swoją nowością przypomina mi nową, lepszą Wikipedię.

 class="wp-image-3155634"

Banalne "czas to pieniądz" w przypadku serwisów społecznościowych jest podstawową regułą. W końcu każda sekunda spędzona na Facebooku to sekunda np. poza TikTokiem czy YouTubem, a właśnie o przyciąganie uwagi i grę na czas tu chodzi. Facebook zrobił tą drobną zmianą sporo, aby chętniej czytało się rozmowy. Wiele zależy od ich jakości, ale patrząc na modyfikację przypomniały mi się czasy forum internetowego. Kliknięcie w temat otwierało wątek i przenosiło nas w miejsce rozmowy. Dokładnie to samo robi Facebook teraz.  

REKLAMA

To nie koniec zmian związanych z Facebookiem. Sporo nowości czeka nas w mobilnej wersji Messengera. Oprócz możliwości szyfrowania rozmów, pojawi się opcja dostosowywania wyglądu interfejsu rozmowy.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA