REKLAMA

Messenger będzie niczym WhatsApp. Na te nowości w komunikatorze czekaliście

Począwszy od szyfrowania, aż po dodawanie tła i ikony konwersacji. Meta poinformowała o wprowadzeniu do Messengera kilku ciekawych nowości, które są dobrze znane użytkownikom innego komunikatora koncernu - WhatsApp.

24.01.2023 15.19
Messenger - nowości
REKLAMA

Kiedy w 2014 roku Meta (ówcześnie znana jako Facebook) zakupiła WhatsApp, komunikator mógł pochwalić się 450 milionami użytkowników, idąc łeb w łeb z pierworodnym komunikatorem koncernu Marka Zuckerberga. W 2014 roku Messenger przekroczył magiczną barierę 500 milionów użytkowników.

Jednak dzisiaj dysproporcje pomiędzy aplikacjami się pogłębiły, gdyż z Messengera obecnie korzysta 1,3 miliarda ludzi, a z WhatsAppa 2 miliardy. Różnica aż 700 milionów użytkowników wynika z m.in. z innych funkcji oferowanych przez oba komunikatory. Jednak już wkrótce te rozbieżności mogą się zatrzeć.

REKLAMA

Meta ogłasza nowe funkcje Messengera. Co nowego?

W najnowszym poście opublikowanym na blogu Meta Platforms, koncern informuje o wprowadzeniu nowych funkcji do komunikatora Facebook Messenger.

W najbliższych miesiącach możemy spodziewać się dodania do Messengera szyfrowania metodą end-to-end (E2EE) - tą samą, której używa WhatsApp. Jak zapowiada Meta, szyfrowanie rozmów jest obecnie na etapie testów i udostępniane jest stopniowo. Użytkownicy, którzy dostaną dostęp do szyfrowania, otrzymają o tym powiadomienie w okienku rozmowy.

 class="wp-image-3151314"
Podgląd linków i szyfrowanie E2EE w Facebook Messenger
REKLAMA

Nie jest to jedyna nowość, której możemy spodziewać się w Messengerze. Meta ogłosiła także, że w najbliższym czasie użytkownicy aplikacji otrzymają możliwość dostosowywania wyglądu interfejsu rozmowy. W ich ręce oddana zostanie funkcja dostosowywania tła oraz kolorów interfejsu. Ponadto użytkownicy będą mieli możliwość dostosowywania emoji oraz ich ułożenia na pasku reakcji.

Z kolei rozmowy grupowe otrzymają możliwość wgrania własnej ikony rozmowy zamiast standardowego kolażu zdjęć profilowych jej członków.

Ponadto na Messengera zawita długo wyczekiwana funkcja podglądu linków. W najbliższym czasie komunikator zyska także opcję podglądu stron. Messenger automatycznie wygeneruje miniaturę i krótki opis - także w trybie szyfrowania E2EE.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA