REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Szukasz gamingowego laptopa na wypasie? ASUS ma nowe, kosmiczne maszynki z serii ROG

Seria Republic of Gamers firmy ASUS, to najbardziej wydajne sprzęty dla graczy i entuzjastów. Tajwański producent na CES 2023 nie zawodzi i prezentuje laptopy oparte na najnowszych układach Intela, AMD i NVIDII. Nie zabrakło tu ekranów Mini LED oraz innych nowinek.

05.01.2023
14:00
laptop asus rog
REKLAMA

Jeśli od jakiegoś czasu wstrzymywałeś się z zakupem konkretnego laptopa, bo czekałeś na modele wyposażone w nowe procesory AMD (Zen 4) i Intela (13-ta generacja Core), czy karty graficzne GeForce RTX serii 4000, to... możesz zacząć zbierać kasę. Modele ASUS ROG prezentują się kosmicznie, ale na atrakcyjne ceny raczej liczyć na można - raczej właśnie na kosmiczne.

Topowe podzespoły zapewniające maksymalną moc i techniczne nowinki w rodzaju DLSS 3 czy obsługę AV1 (co należy oczywiście do domeny nowych kart GeForce), ale to nie jedyne atuty nowych laptopów Strix, Zephyrus, czy Flow. Wśród wyposażenia znalazło się więcej ekranów mini LED, ulepszone wyświetlacze Nebula (w tym w laptopach o ekranach 13 i 18 cali) oraz wydajniejszy system chłodzenia Intelligent Cooling, w którym wprowadzono trzeci wentylator.

REKLAMA

Laptopy ASUS ROG Strix z większymi ekranami Mini LED

ASUS tak przeprojektował obudowy nowych Strixów, że zmieściły się tam większe ekrany o przekątnej 16 i 18 cali - oczywiście o modnych proporcjach 16:10. Dla przykładu 16-calowy model może się pochwalić ekranem QHD o odświeżaniu 240 herców opartym na technologii Mini LED. Zadbano oczywiście o wydajne chłodzenie nie tylko przy pomocy trzeciego wentylatora, ale poprzez zastosowanie ciekłego metalu zarówno na procesorze, jak i na układzie graficznym.

 class="wp-image-3110493"

Na pokładzie modeli Strix SCAR 16 i 18 znajdzie się potężny procesor Intel Core i9 13980HX (8 wydajnych rdzeni i 16 rdzeni energooszczędnych), a także niesamowity układ graficzny GeForce RTX 4090 - oczywiście w najbardziej wypasionej wersji. Fani AMD nie zostaną na lodzie, bowiem modele G17 i SCAR 17 zostaną właśnie oparte na procesorach Ryzen Zen 4.

Nowe laptopy ROG Zephyrus

Linia ASUS Zephyrus znana jest zarówno z wydajności, jak i smukłej formy. Od teraz będzie również wyposażona w najnowsze podzespoły Intela i NVIDIII - a konkretnie procesor Core i9 13900H oraz GeForce RTX 4090. Nie zabrakło tu przełącznika MUX (do całkowitego odłączenia układu graficznego zintegrowanego z procesorem), a także LED AniMe Matrix (system podświetlenia klapy), które po raz pierwszy pojawia się w modelu 16-calowym. Ekran QHD Nebula HDR oparty na Mini LED zapewni 1100 nitów szczytowej jasności i odświeżanie na poziomie 240 herców.

 class="wp-image-3110496"

O ile modele Zephyrus G16 i M16 zostaną oparte na procesorach Intel Core 13-tej generacji, to G14 otrzyma najnowsze procesory AMD Ryzen Zen 4, które oczywiście będą świetnie współpracować z topowymi układami NVIDIA GeForce serii 4000. Na rozwiązaniu AMD zostanie oparty również najnowszy, dwuekranowy Zephyrus Duo 16, gdzie również będziemy mogli liczyć na ekran Mini LED.

Czytaj także:

Flow X13, X16 i Z13 2023 ze znaczącymi usprawnieniami

Flow X13 zyskała jeszcze więcej mocy dzięki zastosowaniu procesora Ryzen Zen 4 oraz układu graficznego NVIDIA GeForce RTX 4070. Na tym jednak nie kończą się ulepszenia, bowiem otrzymamy również większą baterię przy zmniejszeniu rozmiarów laptopa. Sam panel to 165-hercowy Nebula Display o rozdzielczości QHD. Z kolei model Flow Z13 otrzyma układ graficzny GeForce RTX 4060 i równie niesamowity ekran.

REKLAMA
 class="wp-image-3110499"

Sercem największego modelu Flow X16 będzie już procesor Intela i znajdzie się tu również miejsce dla układu graficznego GeForce RTX 4070. W odróżnieniu od mniejszych braci otrzymam on dotykowy ekran Mini LED o odświeżaniu 240 Hz. Chwileczkę... a gdzie Flow XG Mobile na 2023? Bez obaw - jest i on, wyposażony oczywiście w topowy układ GeForce RTX 4090.

Szykują się prawdziwe petardy, ale ceny niewątpliwe zerwą nam kapcie ze stóp. Czekamy z napięciem na pojawienie się nowych modeli ASUS ROG w polskich sklepach.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA