REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Allegro Smart z nowymi cenami. Będzie drożej, ale nie dla wszystkich

Inflacja nieubłaganie dogania każdy sektor rynku i nie inaczej jest w przypadku Allegro. Platforma podnosi cenę subskrypcji Allegro Smart! oraz minimalnych wartości zamówienia kwalifikujących się do darmowej dostawy.

04.11.2022
10:20
Allegro Smart z nowymi cenami. Będzie drożej, ale nie dla wszystkich
REKLAMA

Tanio już było - ta fraza najczęściej powtarzana jest w kontekście rosnących cen elektroniki, ale coraz częściej staje się trafna dla wielu innych sektorów rynku. Podniesienie cen przez Pocztę Polską, InPost oraz innych przewoźników prędzej czy później doprowadzi do podniesienia cen przez pozostałych usługodawców. W takiej sytuacji właśnie znalazło się Allegro.

REKLAMA

W wiadomościach email rozsyłanych subskrybentom usługi Allegro Smart! platforma informuje o zmianach w cenniku. Od 21 listopada 2022 roku od godziny 9 rano zmienione zostaną ceny zarówno rocznej subskrypcji, jak i minimalnej wartości kwalifikującej się do darmowej dostawy w ramach usługi Allegro Smart!.

Allegro podnosi ceny subskrypcji Smart! Ile zapłacimy od listopada?

Począwszy od poniedziałku 21 listopada, za roczną subskrypcję zapłacimy 59,90 zł. Dotychczas roczna subskrypcja kosztowała 49 zł.

Zmienia się również minimalna kwota zamówienia, która umożliwi darmową dostawę Smart. Będzie to odpowiednio 45 złotych dla odbioru w automatach paczkowych oraz 65 złotych dla przesyłek kurierskich. Przed zmianami w cenniku, dla obu metod dostawy minimalna wartość zamówienia wynosiła 40 złotych.

Pomimo podwyżek cen rocznej subskrypcji, Allegro nie podnosi cen miesięcznej subskrypcji, pozostawiając ją na stałym poziomie 10,99 złotych/miesiąc (131,88 zł/rok).

Oprócz zmian w cenniku Allegro Smart!, platforma zapowiada również zmiany w regulaminie usługi, doprecyzowując zakres usług, zasady dzieielnia się Allegro Smart! oraz wprowadzi nowe warunki uprawniające Allegro do zmiany umowy.

Mam Allegro Smart!, czy muszę dopłacić?

REKLAMA

Pomimo że cena subskrypcji Allegro Smart! wzrośnie, to zapisy umowy nie działają wstecz. Aż do 21 listopada bieżącego roku roczna subskrypcja Allegro Smart! będzie kosztować 49 złotych. Wszystkie subskrypcje wykupione przed godziną 9:00 rano 21 listopada będą również korzystać ze starych zasad bezpłatnych przesyłek Allegro Smart!: minimalna wartość zamówienia 40 złotych dla odbioru w paczkomatach i dla przesyłek kurierskich.

Jak zaznacza Allegro, zmiany będą dotyczyć jedynie subskrypcji rozpoczętych lub przedłużonych po 9:00 rano 21 listopada. Aktualnie trwające subskrypcje - zarówno roczne jak i miesięczne - nie zostaną automatycznie przedłużone. Zamiast tego Allegro wyśle wiadomość z powiadomieniem o zakończeniu subskrypcji na starych warunkach.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA