REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Social media

Rusza TikTok dla dorosłych. Będzie można zarobić kasę

Złe wiadomości dla młodszych użytkowników TikToka. Stracą możliwość zarabiania pieniędzy, na rzecz dorosłych użytkowników tego medium. Co więcej, część streamów stanie się dla nich niedostępna.

19.10.2022
18:21
Jak zrobić live na TikToku? Krótki poradnik
REKLAMA

TikTok dla dorosłych? Pierwszą myślą niektórych może być potencjalne zagrożenie patologią, jaka aktualnie trawi platformę Twitch. Chodzi o transmisje streamerów o charakterze mocno erotycznym, przez co Twitch zamiast być przede wszystkim ulubionym streamingiem dla graczy stał się - przynajmniej w części - miejscem dla osób sfrustrowanych intymnie. Na szczęście (a może niestety?) regulamin TikToka w tej kwestii nie zmienia się ani trochę.

REKLAMA

Mimo wprowadzenia ograniczeń wiekowych nadal nie można za pośrednictwem TikToka udostępniać treści nieodpowiednich, w tym materiałów zawierających treści przesadnie wyzywające czy, nazwijmy to, anatomiczne. Chodzi o coś zupełnie innego, tj. o wygodę i komfort samych streamerów.

TikTok wyłącza część funkcji nieletnim. TikTok Live z ograniczeniami.

Według nowych zasad, które wchodzą w życie 23 listopada bieżącego roku, funkcja transmisji na żywo dostępna będzie tylko dla użytkowników w wieku 18 lat lub starszych. Osoby niepełnoletnie nadal będą mogły oglądać owe transmisje, jednak nie będą mogły takich samych transmisji prowadzić, choć oczywiście nadal będą mogły umieszczać w usłudze standardowe treści. Po prostu wstęp do niektórych streamów pozostanie poza ich zasięgiem.

Streamerzy będą mogli oznaczać swoje streamy jako takie przeznaczone wyłącznie dla osób pełnoletnich. Warto podkreślić, że ograniczenie publiczności nie oznacza, że twórcy będą mogli pozwalać sobie na więcej, np. zdobywać popularność przez obnażanie się na wizji. Jak więc TikTok tłumaczy potrzebę wprowadzenia streamów tylko dla dorosłych?

REKLAMA

Operator usługi podał dwa przykłady. Występ komediowy z żartami odpowiednimi tylko dla dorosłych oraz dyskutowanie na wizji o problemach związanych z tematyką dla dzieci nieodpowiednią. Argumenty te przy tym brzmią bardzo zasadnie.

Tajemnicą poliszynela pozostaje jednak fakt, że TikTok nie ma jak weryfikować swoich użytkowników. A to z kolei oznacza, że TikTok będzie musiał polegać wyłącznie na prawdomówności swoich użytkowników. A założenie nowego konta z fałszywą datą urodzin jest dla nastolatka kwestią kilkudziesięciu sekund. Na dziś żadna usługa o charakterze społecznościowym nie poradziła sobie z problemem nieletnich. Dotyczy to nawet Tindera, czyli usługi prawdopodobnie dla nieletnich znacznie groźniejszej niż TikTok.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA