REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Operatorzy

Ceny internetu Starlink w Polsce odleciały w kosmos. Elon Musk podnosi ceny

Po sierpniowych obniżkach internetu Starlink, operator w wiadomościach email poinformował swych klientów o podniesieniu cen. Alternatywa dla połączenia LTE od operatorów mobilnych i internetu radiowego ponownie stała się nieopłacalna dla polskich klientów.

20.10.2022
12:27
Ceny internetu Starlink w Polsce odleciały w kosmos. Elon Musk podnosi ceny
REKLAMA

W ciągu ostatnich kilku dni amerykańska firma SpaceX Elona Muska była przedmiotem zażartych dyskusji. Najpierw deklarowała ona niemożność kontynuowania wsparcia systemem Starlink dla Ukrainy, pomimo że to Polska po części dokłada się do systemu.

REKLAMA

Teraz Starlink uderza w polskich klientów, bowiem dziś rano użytkownicy Starlink otrzymali wiadomości email powiadamiające o podwyżce cen subskrypcji internetu satelitarnego. A podwyżki nie są małe, bowiem w zależności od abonamentu wynoszą one od 30 do nawet 35 procent.

Od 19 listopada miesięczna cena abonamentu Starlink, w zależności od wykupionego planu wzrośnie o nawet 145 złotych. Starlink decyzję tłumaczy inflacją i rosnącymi kosztami utrzymania infrastruktury.

Już od przyszłego miesiąca wszyscy klienci oraz zainteresowani połączeniem satelitarnym od SpaceX będą musieli płacić w myśl nowego cennika:

REKLAMA

Warto zaznaczyć, że oprócz comiesięcznego abonamentu należy również uiścić jednorazową opłatę startową w wysokości około 2300 złotych, która pokrywa koszty niezbędnych do odbierania sygnału urządzeń i przewodów.

Decyzja o podniesieniu cen subskrypcji Starlink dziwi o tyle, że jeszcze pod koniec sierpnia Starlink obniżył ceny w Polsce. Wówczas ceny usług domowych obniżono z 449 złotych na 230, obniżono również cenę sprzętu startowego z 2960 złotych na 2300 złotych.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA