REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Operatorzy

Awaria w T-Mobile. Ktoś uszkodził światłowody operatora

Klienci sieci T-Mobile mają problem z dostępem do usług telekomunikacyjnych. Trwa obecnie spora awaria, ale operator jest świadomy problemów i wyjaśnił, jakie kroki zostały podjęte w celu jego rozwiązania.

27.06.2022
16:10
t-mobile nowe logo 3 2
REKLAMA

Jak donoszą nam czytelnicy, część konsumentów korzystających z usług T-Mobile Polska została dzisiaj odcięta od sieci operatora. Pierwsze zgłoszenia w tej sprawie pojawiły się około godziny 14:00. Wtedy pierwsi klienci zaczęli zgłaszać problemy z dostępem do usług. Operator potwierdził, że jest świadomy awarii dotyczącej Łodzi i okolic. Firma dąży teraz do jej usunięcia.

REKLAMA

Czytaj też:

T-Mobile nie działa

Problemami z działaniem sieci T-Mobile zostali objęci klienci z województwa łódzkiego. Operator za to oficjalnie przeprosił za pośrednictwem swojego konta w serwisie Twitter. Przedstawiciele sieci w wiadomości skierowanej do abonentów wyjaśniają, że doszło do "fizycznego uszkodzenia światłowodów", które zapewniały usługi klientom w Łodzi i okolicach.

T-Mobile informuje, że brak dostępu do sieci to przejściowy problem, a technicy firmy są już na miejscu i "robią co w ich mocy, żeby naprawić uszkodzone łącza". Gdy tylko prace związane z naprawą światłowodu zostaną ukończone, sytuacja powinna wrócić do normy.

Awaria sieci T-Mobile w Łodzi i okolicach związana jest z uszkodzeniem światłowodu.

REKLAMA

Sieć przekazuje przy tym, że naprawa uszkodzonego światłowodu to nie jedyna akcja, jaka została podjęta w celu zminimalizowania skutków tej awarii. W swojej kolejnej wiadomości telekom poinformował, że równocześnie przygotowuje alternatywne połączenia, co ma skrócić czas trwania awarii.

T-Mobile nie podał jak na razie, kiedy klienci z Łodzi i okolic mogą spodziewać się odzyskania dostępu do internetu. Firma zapowiedziała jednak, że będzie informować konsumentów o przebiegu prac na bieżąco. Liczba nowych zgłoszeń dotyczących awarii w serwisie DownDetector zaczęła na szczęście już spadać.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA