REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Social media

Żurnalista traci sponsora. Janusz Palikot wycofuje się po reportażach

Janusz Palikot nie będzie już sponsorował Żurnalisty, którego długi i grzechy ujawniliśmy w dwuczęściowym reportażu. Jak wyjaśnia biznesmen i były polityk, dalsze finansowanie audycji Żurnalisty byłoby równoznaczne ze współodpowiedzialnością za jego czyny.

14.04.2022
18:37
Żurnalista traci sponsora
REKLAMA

Z Palikotem porozmawiał na ten temat serwis Pudelek. Biznesmen potwierdził, że zdecydował o zerwaniu współpracy. Przypomnijmy: na początku kwietnia ujawniliśmy, że Żurnalista, popularny podcaster i influencer od wielu lat ucieka przed wierzycielami. W kłopoty pakował się niemal za każdym razem, gdy podejmował się jakiegoś "projektu": czy próbował być menedżerem gwiazd, czy redaktorem naczelnym magazynów, czy w końcu sprzedawcą ciuchów. Za każdym razem sprawy obracały się przeciwko niemu, a dziesiątki osób, które zostawiał bez pieniędzy, na próżno szukały sprawiedliwości.

REKLAMA

Ujawniliśmy także, w jaki sposób Żurnalista dawał radę przez tyle lat się ukrywać i unikać wierzycieli, mimo że - jak dowiedział się Pudelek - za długi ściga go nawet Poczta Polska. W sumie wokół internetowego celebryty zrobił się na tyle duży szum, że na jaw wychodzą kolejne grzechy z przeszłości Żurnalisty. On sam boryka się z kryzysem wizerunkowym.

Żurnalista traci sponsora

REKLAMA

A teraz okazało się, że współpracę zerwał z nim Janusz Palikot. Biznesmen potwierdził to Pudelkowi: - Informacje zaprezentowane przez media na temat przeszłości i trwających problemów prawnych Żurnalisty były powodem podjęcia natychmiastowej decyzji o rozwiązaniu umowy o współpracę. Sponsorowanie wydarzenia oznacza współodpowiedzialność. Każdy ma prawo do błędu, ale ranga podniesionych zarzutów uniemożliwia utrzymanie współpracy.

Żurnalista od 4 kwietnia, czyli od dnia pierwszej publikacji, nie udostępnił żadnego nowego podcastu. Na swoim Instagramie kilka dni temu opublikował kolejne przeprosiny. Zapewnia w nich, że "nie będzie się uchylał od żadnych zobowiązań".

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA