REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Google zrobił gify, które pokazują jak zniszczyliśmy Ziemię. Doodle na Dzień Ziemi jest przygnębiający

Google Doodle, które za pomocą kreatywnych ilustracji i interesujących gier niemalże codziennie zachwycają użytkowników wyszukiwarki Google, dziś powitały internautów z całego świata jednym z najbardziej ponurych Doodli w historii ilustrującym zmiany klimatyczne.

22.04.2022
8:27
Zmiany klimatyczne na gifie Google Doodle na Dzień Ziemi
REKLAMA

Dzisiaj, 22 kwietnia obchodzimy światowy Dzień Ziemi. Z tej okazji - jak co roku - Google postanowił stworzyć specjalnego Doodla. Jednak w przeciwieństwie do zeszłorocznego Doodla z uroczą animacją drzewa czy Doodla z 2020 roku, który był minigrą poświęconą pszczołom, tegoroczny przedstawia efekty zmian klimatycznych na przestrzeni ostatnich 34 lat.

REKLAMA

Google Doodle z okazji międzynarodowego Dnia Ziemi 2022 przedstawia zmiany klimatyczne na animacji stworzonej ze zdjęć satelitarnych prezentowanych w Google Earth.

Sfotografowane obiekty to jedne z największych cudów świata, m.in. góra Kilimandżaro w Tanzanii, lodowiec Sermersooq na Grenlandii, Wielka Rafa Koralowa u wybrzeży Australii oraz lasy w paśmie górskim Harz w Niemczech.

Animacje złożone są z serii zdjęć z lat - zależnie od miejsca - 1986-2020 i obrazują postępującą degradację środowiska.

REKLAMA

Jak mówi Google, tegoroczny Doodle dotyczy jednego z najbardziej palących tematów naszych czasów - zmian klimatycznych.

Choć powszechnie Doodle kojarzą nam się z fantazyjnymi sposobami na przedstawienie loga Google na wiele różnych sposobów, jednym z celów Google przy tworzeniu nowych Doodli jest uczenie użytkowników czegoś nowego. A w przypadku lokalnych Doodli (takich jak np. ten z okazji urodzin Ireny Sendlerowej) były hołdem dla lokalnej kultury.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA