REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Operatorzy

Zrobili zbiórkę dla ukraińskich dzieci. Już jest 5 mln zł, możesz powiększyć te kwotę

Fundacja Polsat przy wsparciu całej Grupy Cyfrowy Polsat, w tym sieci Plus, będzie pomagać dzieciom z Ukrainy. Zygmunt Solorz-Żak zorganizował zbiórkę funduszy, a jego firmy przeznaczyły na ten cel 5 mln zł.

01.03.2022
17:11
fundacja polsat dzieciom ukrainy zbiorka pieniedzy 2
REKLAMA

Wojna w Ukrainie trwa od zeszłego czwartku, a Polacy ruszyli z pomocą sąsiadom ze wschodu. Od samego początku organizowane są zbiórki pieniędzy na rzecz uchodźców z kraju zaatakowanego przez rosyjską armię dyktatora i zbrodniarza wojennego Władimira Putina, na które nasi rodacy przelali już miliony złotych. Do uchodźców na granicy docierają dary gromadzone na terenie całego kraju. 

REKLAMA

We wsparcie Ukraińców zaangażowały się również polskie firmy, w tym m.in. twórcy gier wideostartupy oraz operatorzy telefonii komórkowej. Grupa Cyfrowy Polsat, Fundacja Polsat oraz sieć Plus postanowiły skupić się na pomocy tym najmłodszym ofiarom wojny. Zygmunt Solorz-Żak, czyli ich właściciel, wpłacił na start 5 mln zł w ramach organizowanej przez siebie zbiórki.

fundacja-polsat-dzieciom-ukrainy-zbiorka-pieniedzy class="wp-image-2070688"

Fundacja Polsat zachęca do powiększania kwoty przeznaczonej na pomoc ukraińskim dzieciom.

Jak przypomina Fundacja Polsat, w Ukrainie żyje kilka milionów dzieci, które potrzebują wsparcia. Rosyjska agresja jest bezpośrednim zagrożeniem dla ich życia i zdrowia, także psychicznego. Przedstawiciele fundacji żywią uzasadnioną obawę, że potrzeby najmłodszych Ukraińców w związku z wojną będą stale rosły, dlatego tak ważne jest wspieranie ich w tym trudnym czasie.

Dziś kluczowym priorytetem są m.in. czysta woda, ciepłe posiłki, ubrania, koce oraz artykuły higieniczne i podstawowe środki medyczne. Konieczne staje się też zapewnienie dzieciom m.in. bezpiecznych schronień, a na dalszym etapie – organizowanie wsparcia psychologicznego, udostępnienie opieki pediatrycznej czy uruchamianie zajęć opiekuńczo-wychowawczych. To wszystko wymaga ogromnego zaplecza finansowego - czytamy w oświadczeniu Fundacji Polsat

REKLAMA

W inicjatywę nazwaną "Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy" włączyły się firmy z Grupy Cyfrowy Polsat, czyli Telewizja Polsat, sieć Plus, platforma Polsat Box, Netia oraz ZE PAK. Firmy uruchomiły dedykowane konto o numerze 96 1140 0039 0000 4504 9100 2004, na które można dokonywać wpłat z dopiskiem "Dzieciom Ukrainy", ale to nie jedyny sposób, w jaki można wspomóc zbiórkę.

Osoby, które chciałyby przekazać pieniądze na pomoc dzieciom z Ukrainy, mogą wysłać SMS-a o treści POMOC na nr 7531, który kosztuje 6,51 zł brutto. Oprócz tego uruchomiony został telefon, który przyjmuje przelewy z wykorzystaniem BLIK-a. Numer telefonu, na który należy przesłać środki, aby trafiły do Fundacji Polsat to 885 219 256.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA