REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Reżyser Wiedźmina 3 zakłada nowe studio. Rebel Wolves mrocznego RPG-a

Konrad Tomaszkiewicz stał na czele prac nad Wiedźminem 3 i odpowiadał za kierunek artystyczny Cyberpunka 2077. W atmosferze kontrowersji odszedł z CD Projekt RED, by założyć własne studio Rebel Wolves. Teraz pracuje nad "świętym graalem" gier RPG, którym ma być nowy tytuł AAA dark fantasy, zbudowany na silniku Unreal Engine 5.

17.02.2022
8:36
wiedźmin 3 patch na playstation 5
REKLAMA

Konrad Tomaszkiewicz to jedno z najgłośniejszych nazwisk w całym polskim game devie. Tomaszkiewicz pracował aż 17 lat w CD Projekt RED, a w tym czasie pracował nad wszystkimi najważniejszymi tytułami, czyli na trylogią Wiedźmina oraz nad Cyberpunkiem 2077.

REKLAMA

Był głównym reżyserem Wiedźmina 3 oraz dodatków (Serce z kamienia i Krew i wino), a w przypadku Cyberpunka pełnił rolę Design Directora, czyli odpowiadał za kierunek artystyczny całej gry. Kiedy człowiek z takim portfolio zabiera się za nowe studio, od razu skupia na sobie oczy z całego świata.

Tomaszkiewicz opuszczał CD Projekt RED po 17 latach pracy w atmosferze skandalu, ponieważ był oskarżany o mobbing przez swoich podwładnych. Została powołana wewnętrzna komisja, która nie potwierdziła tych zarzutów. Więcej o tych wydarzeniach, a także o crunchu i innych trudach prac w CD Projekt przeczytacie w cyklu Spider’s Web+ zatytułowanym "CD Projekt. Niekoloryzowane".

Zapamiętajcie nazwę Rebel Wolves. To nowe studio może dać nam duchowego następcę Wiedźmina 3.

Rebel Wolves to nowe studio założone przez Konrada Tomaszkiewicza. Udało mi się zebrać wokół siebie kilka głośnych nazwisk, w tym Daniela Sadowskiego, Jakuba Szamałka, Tamarę Zawadę, Bartłomieja Gawła, Michała Boryka, czy Roberta Murzynowskiego.

Studio Rebel Wolves zaczyna z wysokiego c, ponieważ ich pierwszym projektem będzie gra cRPG w klimacie dark fantasy. Tytuł gry nie jest jeszcze znany, ale ma to być pełnoprawna produkcja klasy AAA działająca na silniku Unreal Engine 5 o imponujących możliwościach wizualnych. Zespół chce stworzyć grę, w której najważniejszą rolę odgrywa historia, a granie ma przypominać sesje w tradycyjne papierowe gry RPG. Mimo projektu z najwyższej półki zespół ma być niewielki, by dało się łatwiej panować nad spójną wizją pomiędzy poszczególnymi pionami.

Jest na co czekać, a nade wszystko jest się czemu przyglądać, bo już słyszymy głosy, że do nowej załogi Tomaszkiewicza mogą dołączyć kolejne osoby wyciągnięte z CD Projekt RED.

REKLAMA

Tomaszkiewicz wbija też szpilkę w dzisiejszy segment gier.

Choć prace nad nowym tytułem dopiero się rozpoczynają, to Tomaszkiewicz już teraz zdradza, czego nie będzie w nowej grze. Nieobecnym będą dodatki w formie NFT, czyli ekskluzywne cyfrowe dobra sprzedawane na wyłączność poprzez kryptowaluty. NFT trafiają do coraz większej liczby gier, ale dotychczas spotykały się z wyraźnym sprzeciwem graczy.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA