REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Motoryzacja

Intercity dokłada WiFi do kolejnych wagonów. Internet w pociągu będzie normą

Do 2023 roku w co najmniej 77 proc. pociągów Intercity będzie WiFi. Choć do spełnienia obietnicy na niemal powszechny bezprzewodowy internet jeszcze trochę czasu zostało, mamy przedsmak tego, że przewoźnik jest na dobrej drodze.

01.12.2021
12:17
pkp intercity
REKLAMA

- Planujemy, że do końca bieżącego roku bezprzewodowy internet będzie dostępny w ponad 550 wagonach - poinformował PAP kolejowy przewoźnik.

REKLAMA

Na początku roku Intercity informowało, że WiFi znajdziemy w 450 wagonach

WiFi w wagonach Intercity to część większej inwestycji w pociągi. Do końca 2023 roku tabor będzie w 80-proc. nowy lub zmodernizowany. W praktyce oznacza to między innymi fakt, że w 94 proc. pociągów będzie dostępna klimatyzacja, a w prawie 80 proc. właśnie bezprzewodowy internet.

Warto podkreślić, że Intercity nie tylko dodaje dostęp do internetu do wagonów, które go nie miały, ale też naprawia WiFi w tych pociągach, gdzie jakość była mizerna. Niedawno ten problem dotyczył pociągów oddanych do użytku w 2015 i 2016 roku.

Niby WiFi w pociągach trudno się ekscytować, kiedy bezprzewodowy dostęp jest możliwy niemal wszędzie. A nawet jeśli nie, to mobilny jest na tyle tani i z dobrym zasięgiem, że przez całą podróż można z niego bezproblemowo korzystać – o czym sam się z przyjemnością przekonuje.

Dobrze jednak, że modernizacja postępuje

Na WiFi we wszystkich składach najszybszego polskiego pociągu, czyli Pendolino, musieliśmy czekać aż do 2020 roku. Bezprzewodowy internet nie jest więc aż tak czymś oczywistym, jak może się teraz wydawać.

REKLAMA

A przecież Pendolino to nowa maszyna, tymczasem Intercity musi modernizować często też te dużo starsze składy.

Jako entuzjasta kolei i zwolennik tego środku transportu zamiast samochodowego, ze zmian się po prostu cieszę. Jest nam coraz wygodniej. Jeszcze jakby z dworców dało się częściej odjeżdżać, optymizm byłby znacznie większy…

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA