1. SPIDER'S WEB
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Tak będzie wyglądał najbardziej wypasiony telefon z Androidem. Są już oficjalne rendery Galaxy S22 Ultra

Sztandarowe telefony Samsunga są obiektem westchnień niejednego entuzjasty telefonów komórkowych. Ten zapowiedziany na przyszły rok, Galaxy S22 Ultra, może być już podziwiany w pełnej krasie.

galaxy s22 ultra wygląd

Galaxy S Ultra od długiego czasu celują w bycie najlepiej wyposażonymi, najwygodniejszymi i najwydajniejszymi telefonami na rynku. Czas pokaże, czy Samsung Galaxy S22 Ultra spełni wiązane z nim nadzieje. Na razie jednak możemy się przekonać jak ów telefon będzie wyglądał. Evan Blass, znany sygnalista, opublikował na swoim chronionym koncie twitterowym oficjalne rendery Samsunga nowego telefonu.

Samsung Galaxy S22 Ultra (źródło: Evan Blass)

Wzornictwo nowego telefonu można przyrównać do telefonów Galaxy Note. Charakterystyczny wizualnie jest też układ aparatów na tylnej obudowie i dyskretnie schowany za sprawą domyślnie ustawionej tapety przedni aparat. Tak jak Galaxy S21 Ultra, również i Galaxy S22 Ultra będzie obsługiwał rysik S-Pen. Samsung ma oficjalnie zapowiedzieć i pokazać ten telefon już w przyszłym miesiącu.

Czytaj też:

Samsung Galaxy S22 Ultra – co o nim wiemy?

Według dotychczas zebranych informacji, głównie za sprawą źródeł Ahmeda Qwiadera, Galaxy S22 Ultra ma wyznaczać nową jakość w kwestii mobilnej fotografii i rejestrowania wideo. System stabilizacji wideo ma być o 58 proc. skuteczniejszy niż w poprzednim modelu za sprawą techniki Wide Shift OIS i dodatkowo działających w tle algorytmów sztucznej inteligencji, które również z pomocą autofokusa mają przewidywać ruchy osoby rejestrowanej w trybie portretowym.

Galaxy S22 Ultra ma też rejestrować wideo w trybie Super HDR. Mechanizm Smart-ISO Pro HDR ma pozwolić użytkownikowi na wykonywanie zdęć HDR równocześnie przy wysokim i niskim ISO. Ów Smart-ISO Pro ma wykorzystywać paletę barwną z 687 mld kolorów, a więc 10-krotnie szerszą, niż typowe 10-bitowe zdjęcie. Telefon będzie też w stanie zapisywać zdjęcia HDR w formacie RAW z 12-bitowym kolorem.

Nie zabraknie też 100-krotnego zooma za sprawą modułu telefoto, choć ten oczywiście będzie nadal realizowany cyfrowo, przy użyciu mechanizmów sztucznej inteligencji. Optyczny zoom to tylko trzykrotne powiększenie. Zdjęcia za to mają być ostre i klarowne za sprawą 108-megapikselowej matrycy.