REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Tak będzie wyglądał najbardziej wypasiony telefon z Androidem. Są już oficjalne rendery Galaxy S22 Ultra

Sztandarowe telefony Samsunga są obiektem westchnień niejednego entuzjasty telefonów komórkowych. Ten zapowiedziany na przyszły rok, Galaxy S22 Ultra, może być już podziwiany w pełnej krasie.

31.12.2021
7:53
galaxy s22 ultra wygląd
REKLAMA

Galaxy S Ultra od długiego czasu celują w bycie najlepiej wyposażonymi, najwygodniejszymi i najwydajniejszymi telefonami na rynku. Czas pokaże, czy Samsung Galaxy S22 Ultra spełni wiązane z nim nadzieje. Na razie jednak możemy się przekonać jak ów telefon będzie wyglądał. Evan Blass, znany sygnalista, opublikował na swoim chronionym koncie twitterowym oficjalne rendery Samsunga nowego telefonu.

REKLAMA
 class="wp-image-1993076"
Samsung Galaxy S22 Ultra (źródło: Evan Blass)

Wzornictwo nowego telefonu można przyrównać do telefonów Galaxy Note. Charakterystyczny wizualnie jest też układ aparatów na tylnej obudowie i dyskretnie schowany za sprawą domyślnie ustawionej tapety przedni aparat. Tak jak Galaxy S21 Ultra, również i Galaxy S22 Ultra będzie obsługiwał rysik S-Pen. Samsung ma oficjalnie zapowiedzieć i pokazać ten telefon już w przyszłym miesiącu.

Czytaj też:

Samsung Galaxy S22 Ultra – co o nim wiemy?

Według dotychczas zebranych informacji, głównie za sprawą źródeł Ahmeda Qwiadera, Galaxy S22 Ultra ma wyznaczać nową jakość w kwestii mobilnej fotografii i rejestrowania wideo. System stabilizacji wideo ma być o 58 proc. skuteczniejszy niż w poprzednim modelu za sprawą techniki Wide Shift OIS i dodatkowo działających w tle algorytmów sztucznej inteligencji, które również z pomocą autofokusa mają przewidywać ruchy osoby rejestrowanej w trybie portretowym.

REKLAMA

Galaxy S22 Ultra ma też rejestrować wideo w trybie Super HDR. Mechanizm Smart-ISO Pro HDR ma pozwolić użytkownikowi na wykonywanie zdęć HDR równocześnie przy wysokim i niskim ISO. Ów Smart-ISO Pro ma wykorzystywać paletę barwną z 687 mld kolorów, a więc 10-krotnie szerszą, niż typowe 10-bitowe zdjęcie. Telefon będzie też w stanie zapisywać zdjęcia HDR w formacie RAW z 12-bitowym kolorem.

Nie zabraknie też 100-krotnego zooma za sprawą modułu telefoto, choć ten oczywiście będzie nadal realizowany cyfrowo, przy użyciu mechanizmów sztucznej inteligencji. Optyczny zoom to tylko trzykrotne powiększenie. Zdjęcia za to mają być ostre i klarowne za sprawą 108-megapikselowej matrycy.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA