REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Bezpieczeństwo

Natychmiast włącz aktualizacje Chrome. Przeglądarka ma krytyczne usterki bezpieczeństwa

Google poinformował, że opublikował poza zwyczajowym harmonogramem pilną aktualizację dla swojej przeglądarki. Chrome w wersji na PC zawiera poważną lukę zero-day, a więc taką, z której już korzystają cyberprzestępcy.

14.12.2021
19:01
google chrome 92 iphone android desktop nowosci face id incognito
REKLAMA

Chrome w wersji na wszystkie desktopowe systemy operacyjne – Windows, Mac i Linux – doczekał się nietypowej, bo opublikowanej poza ustalonym harmonogramem aktualizację. Ta podnosi wersję aplikacji do numeru 96.0.4664.10 i nie zawiera żadnej nowej funkcji. Należy ją jednak niezwłocznie zastosować. Na szczęście na domyślnych ustawieniach Chrome aktualizuje się automatycznie. Osoby, które wyłączyły automatyczne aktualizacje, powinny niezwłocznie je przywrócić.

REKLAMA

Czytaj też:

Poza krytyczną łatką, usuwającą problem z weryfikacją danych w bibliotece Mojo, nowa wersja łata też cztery inne, istotne usterki związane z bezpieczeństwem – choć nie są one typu zero-day, a więc nie są znane cyberprzestępcom. Dotyczą one problemów z mechanizmami Swiftshader, ANGLE i V8.

Chrome z 16. luką zero-day w tym roku. To cena popularności.

REKLAMA

Google Chrome to na dziś zdecydowanie najpopularniejsza na rynku przeglądarka internetowa. Przegrywa tylko na platformach iOS i iPadOS. W niektórych miesiącach też w rankingu popularności na platformie macOS wyprzedza go Safari. Jednak na najpopularniejszych na rynku platformach – Windows i Android – Chrome nie tylko zajmuje pozycję lidera, a wręcz dominuje.

Nic więc dziwnego, że aplikacja jest ulubionym celem cyberprzestępców. Z Chrome’a korzysta prawie każdy. Oznacza to, że stosowny exploit ma szansę zadziałać u dużej liczby użytkowników. Na szczęście zespół odpowiedzialny za bezpieczeństwo Chrome’a do tej pory reagował odpowiedzialnie i błyskawicznie.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA