REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Szybko poszło. Samsung wydał Androida 12 na pierwsze telefony. Które smartfony dostaną system?

Android z One UI 4.0, bazujący na Androidzie 12, został właśnie oficjalnie wydany dla telefonów z linii Galaxy S21. Samsung zapowiada, że już niebawem dołączą do niego kolejne modele. Szybszy był tylko Google i jego Pixel.

15.11.2021
16:08
Android 12 dla Samsung Galaxy S21 już dostępny
REKLAMA

Wygląda na to, że czasy gdy Samsung wydawał nowego Androida po wielu miesiącach od premiery oryginalnej wersji od Google’a odchodzą do przeszłości. Koreański producent już po raz wtóry jest błyskawicznie gotowy z aktualizacją – i to mimo prowadzenia długich publicznych beta-testów, które miały pomóc wychwycić ewentualne usterki.

REKLAMA

Czytaj też:

Android z One UI 4.0 to system Samsunga bazujący na Andoidzie 12 z Usługami Play. Od dziś jest on dostępny na wszystkie odmiany linii Galaxy S21. Z jednym małym zastrzeżeniem: aktualizacja jest publikowana stopniowo kolejnym użytkownikom, nie wszyscy zobaczą ją od razu. Mój S21 Ultra kupiony w polskim T-Mobile jeszcze nie zgłasza jej dostępności.

Android 12 na Samsung Galaxy S21. Co nowego w Android z One UI 4.0?

Publiczne beta-testy dla modeli S21, S21+ i S21 Ultra trwały od połowy września. Były zresztą dość owocne: za ich sprawą Samsung opublikował aż cztery duże aktualizacje testowej wersji, zanim firma uznała, że system nadaje się do szerokiej dystrybucji.

Warto zauważyć, że Android 12 pojawił się na telefonach Pixel w połowie października. Te otrzymują nowy system Google’a niemal zawsze jako pierwsze – z prostego powodu, Pixele są tworzone przez tę samą firmę, co Android. Szybko powinny się też uwinąć firmy OnePlus i Oppo, bo też już od długiego czasu prowadzą swoje programy testowe. Na dziś jednak nie oferują aktualizacji do nowej wersji zwykłym użytkownikom.

Android 12 z One UI 4.0 wprowadza oczywiście niemal wszystkie nowości z oryginalnego Androida 12, w tym bardziej zaawansowane mechanizmy ochrony prywatności, dynamiczne kolorowanie interfejsu na bazie ustawionej tapety czy wiele innych mniej lub bardziej istotnych nowości.

REKLAMA

Samsung ze swojej strony dostosował wzornictwo One UI, by nie gryzło się z estetyką lansowaną przez Androida 12, a także wprowadził od siebie dodatkowe nowości, jak rekomendacje widżetów, lepsze rozplanowanie menu Szybkich ustawień, obsługa dynamicznej zmiany źródła dźwięku, mechanizm łatwego udostępniania treści QuickShare czy nowy layout wgranej na telefon klawiatury ekranowej.

Samsung zapowiada, że w przeciągu najbliższych kilku miesięcy zamierza przenieść ponad 25 oferowanych przez siebie modeli do Androida z One UI 4.0. Trzymam za słowo.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA