REKLAMA

Kiedy jest Black Friday 2021 i co to Cyber Monday? Wyjaśniamy

Black Friday nadchodzi wielkimi krokami. Kiedy w 2021 roku wypada Czarny Piątek? I czym jest następujący po nim Cyber Monday? Warto też zauważyć, że już teraz trwają Black Weeks.

SPRAWDŹ TERAZ: Black Friday 2023: oto najlepsze promocje

19.11.2021 08.03
kiedy jest black friday 2021 cyber monday data
REKLAMA

Czarny Piątek, czyli Black Friday, wypada w 2021 roku dopiero pod koniec listopada. Mimo to już teraz można skorzystać z promocyjnych ofert w ramach tzw. Black Weeks. Warto mieć też oko na Cyber Monday.

REKLAMA

Tradycję nazywaną Black Friday zapoczątkowali Amerykanie. To właśnie za oceanem od lat pod koniec listopada klienci mogą liczyć na naprawdę duże obniżki cen produktów - zazwyczaj z tych kończących się kolekcji. Dla wielu konsumentów to szansa na zrobienie za wczasu świątecznych zakupów.

Kiedy wypada Black Friday 2021?

W tym roku Black Friday obchodzimy 26 listopada. A dlaczego konkretnie w ten dzień? Zgodnie z tradycją Czarny Piątek przypada zawsze na pierwszy piątek po amerykańskim Święcie Dziękczynienia, które w tym roku wypada 25 listopada.

Również i amerykański Dzień Dziękczynienia jest świętem ruchomym. Obchodzone jest ono zawsze na czwarty czwartek listopada i jest pamiątką pierwszych dożynek mieszkańców kolonii Plymouth w 1621 roku.

Cyber Monday 2021. Kiedy wypada i co to jest?

Oprócz tego od lat funkcjonuje tzw. Cyber Monday. Tego dnia kumulują się oferty na dobra cyfrowe takie jak np. oprogramowanie, gry wideo, ebooki itp. i to zwykle dobry moment na uzupełnienie kolekcji lub opłacenie nowego abonamentu.

Cyber Monday to zawsze poniedziałek po Black Friday. Łatwo policzyć, że w 2021 r. święto konsumentów żyjących jedną nogą w wirtualnym świecie przypada na 29 listopada 2021 r. Tego też dnia zakupowe szaleństwo zacznie wygasać.

A co co chodzi z Black Weeks?

Wiele firm postanowiło nie czekać na Black Friday z tegorocznymi promocjami i ruszyły z wyprzedażami swoich produktów już w tygodniach poprzedzających Czarny Piątek 2021. Zapewne liczą na to, że klienci skuszeni ich promocjami wysupłają się z oszczędności zanim pojawią się promocje u konkurencji.

REKLAMA

Warto jednak rozważyć, czy nie skorzystać z tych ofert już teraz. Może się okazać, że 26 listopada 2021 r. towar przeceniony o kilkadziesiąt procent rozejdzie się na pniu, a konsumenci czekający zbyt długo na dobre zniżki zostaną z gotówką w ręku. Jak Himilsbach z angielskim.

Warto też uważać i nie dać się nabrać - niestety cały czas wiele sklepów podnosi ceny na chwilę przed Black Friday tylko po to, by potem je obniżyć i chwalić się bardzo dużymi zniżkami. Niestety nie każda promocja to naprawdę fajna okazja i warto mieć się na baczności.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA