REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Dzisiaj konferencja Apple. Co pokażą? Gdzie i kiedy oglądać?

Już dziś Apple zaprasza wszystkich zainteresowanych na swoją konferencję. Oficjalny powód nie jest znany, ale wydaje się niemal pewnym, że gigant zaprezentuje swoje nowe laptopy dla profesjonalistów. Co jeszcze poza MacBookami Pro?

18.10.2021
17:46
apple event unleashed
REKLAMA

Dzisiejsza konferencja Apple’a rozpocznie się o godzinie 19:00. Z uwagi na pandemiczne obostrzenia, wydarzenie będzie miało charakter wyłącznie wirtualny – bez udziału dziennikarzy, influencerów czy analityków. Wydarzenie będzie transmitowane na żywo w witrynie Apple’a, na Apple TV i na YouTube.

REKLAMA

Apple nie zdradził tematu konferencji. Przy niektórych okazjach wirtualne zaproszenia były dodatkowo opatrzone podpisem Unleashed, który niewiele podpowiada. Nieoficjalnie jest jednak ponoć pewnikiem, że gwiazdą wieczoru ma być nowa generacja MacBooków Pro z zupełnie nowymi procesorami z rodziny Apple M.

MacBook Pro 2021 z układem Apple M1X – przecieki i plotki. To mają być najszybsze laptopy na rynku.

 class="wp-image-1893968"
MacBook Pro

Według niepotwierdzonych informacji, nowe MacBooki Pro dostępne będą w dwóch rozmiarach: z wyświetlaczem o przekątnej 14 lub 16 cali. Sercem obu komputerów ma być układ Apple M1X. Ma on pojawić się w dwóch odmianach: M1 Pro i M1 Max. Układy mają się różnić modułem graficznym – jeden ma być wyposażony w 16 rdzeni GPU, drugi w 32. Oba mają też zawierać osiem wysokowydajnych rdzeni CPU i dwa energooszczędne. Oba też mogą obsłużyć do 64 GB RAM.

Na wydajności jednak nie koniec. Apple ma ponoć porzucić odważną ścieżkę pozbywania się złącz w komputerach i zacząć na nowo dbać o wygodę użytkowników. Poza złączem MagSafe do ładowania, nowe komputery mają też być wyposażone w port HDMI, USB-C z Thunderboltem i czytnik kart pamięci SD. Zniknąć ma za to panel dotykowy Touch Bar na rzecz klasycznych, fizycznych przycisków.

Nowe MacBooki Pro mają też być pierwszymi laptopami Apple’a z podświetleniem MiniLED. 120-hercowe matryce mają oferować kontrast nieodległy temu, jakie zapewniają panele OLED przy jednocześnie znacznie wyższej trwałości.

Rzekomo nowe komputery mają mieć wcięcie w ekranie, podobne do tego w telefonach iPhone. To jednak mało wiarygodna plotka i raczej nie dajemy jej wiary.

Mac Mini Pro. Mały, ale wariat.

mac mini late-2020 apple m1 arm class="wp-image-1504472"
Mac Mini

Poza laptopami dla wymagających, zaprezentowana ma być też nowa wersja miniaturowego desktopa Apple’a. Nowy Mac Mini ma mieć identyczną specyfikację co wspomniane wyżej MacBooki Pro, w tym układ M1X i obsługę do 64 GB RAM. Komputer ma zawierać cztery złącza Thunderbolt 3, dwa USB-A, Ethernet i HDMI.

MacOS Monterey – data premiery.

Safari technology Preview - macos Monterey class="wp-image-1756767"
MacOS Monterey zawierać będzie zupełnie nowe Safari

Nowy macOS z odświeżonym FaceTime’em i Safari jest już od pewnego czasu w fazie beta-testów. Premiera nowych PC od Apple’a wydaje się doskonałą okazją do ogłoszenia oficjalnej dostępności aktualizacji OS-a. Kto wie, może nawet zostanie wydany tuż po dzisiejszym wydarzeniu.

AirPods 3. No bo kiedy indziej miałyby się pojawić?

 class="wp-image-1192402"
Apple AirPods
REKLAMA

O nowej wersji słuchawek Apple’a mówi się od długiego czasu. Niemal wszyscy oczekiwali, że te zostaną zaprezentowane wespół z iPhone’em 13 – tak się jednak nie stało. Biorąc pod uwagę, że zbliża się sezon świątecznych zakupów, premiera na dzisiejszym wydarzeniu zdaje się być oczywista.

Zespół dziennikarzy Spider’s Web już się szykuje na dzisiejszą premierę. Czytelnicy mogą liczyć na podsumowanie wszystkich najważniejszych ogłoszeń tuż po wydarzeniu – zarówno w formie newsowej, jak i w formie wyrażonych subiektywnych opinii redakcji.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA