REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. RTV

Amazon wypowiedział Xiaomi wojnę cenową. Przystawki Amazon Fire TV oficjalnie w Polsce. Ceny są OK

Przystawki telewizyjne Fire TV Stick doczekały się polskiego interfejsu i oficjalnej polskiej dystrybucji. Są niedrogie, występują w dwóch odmianach i mają zamienić każdy telewizor ze złączem HDMI w nowoczesny smart TV.

28.10.2021
16:39
amazon fire tv stick polska
REKLAMA

Fire TV to przystawki telewizyjne, tworzone przez firmę Amazon i cieszące się wysoką popularnością w regionach, w jakich są dostępne. Są to niewielkie urządzenia, podłączane do złącza HDMI w telewizorze i pozwalające uruchamiać aplikacje na system Fire OS z repozytorium Amazon Appstore. Fire OS jest przy tym forkiem systemu Android, więc dla zainteresowanych deweloperów przeniesienie aplikacji z jednego systemu na drugi powinno być względnie proste.

REKLAMA

Czytaj też:

Amazon Appstore – dostępny na urządzeniach Amazon Fire, możliwy do zainstalowania na urządzeniach z Androidem oraz wkrótce wbudowany w Windowsa 11 – jest jednak dużo słabiej zatowarowany od Sklepu Play. Amazon zadbał jednak o to, by najważniejsze aplikacje dla polskiego widza były dostępne na oficjalną polską premierę.

 class="wp-image-1914743"
Amazon Fire TV Stick oficjalnie w Polsce

Amazon Fire TV Stick i Amazon Fire TV Stick 4K Max oficjalnie w Polsce. To rywal dla Xiaomi TV.

Droższa wersja przystawki kosztować będzie 310 zł, tańsza 200 zł. Jak nietrudno z nazwy wywnioskować, tańsza przystawka pozbawiona będzie obsługi formatów Ultra HD. Edycja 4K Max nie tylko wyświetli treści w 4K z HDR, ale też poradzi sobie z HDR10+, Dolby Vision i Dolby Atmos. Przystawki różnią się też chipsetami, prawdopodobnie z uwagi na fakt, że tańszy Fire TV Stick nie musi sobie radzić z rozdzielczościami Ultra HD.

Do Amazon Fire TV Stick dołączony jest niewielki pilot, którym można włączać lub wyłączać urządzenie i regulować głośność. W pilocie znajduje się też mikrofon, który służy do obsługi głosowej. Urządzenia z systemem Fire OS mają bowiem wbudowaną asystentkę głosową Alexa, rozumiejącą mowę naturalną. W Polsce domyślnie ustawionym językiem Alexy będzie język angielski (z możliwością zmiany na inny, ale bez języka polskiego).

Amazon Fire TV Stick z Fire OS – aplikacje.

 class="wp-image-1914749"
Amazon Fire TV Stick oficjalnie w Polsce
REKLAMA

Należy mieć na uwadze, że lista aplikacji na Fire OS różni się od listy dostępnych na Androida bądź Android TV. Amazon jednak zadbał, by te najważniejsze były gotowe na premierę. W wysłanej na nasz adres informacji prasowej gigant wymienia usługi Netflix, Prime Video, Apple TV, YouTube, Player.pl, Canal+, Polsat Go, Polsat Box Go, WP Pilot, Amazon Music i Spotify.

Oba urządzenia są dostępne w sprzedaży od dziś, bezpośrednio z Amazon.pl. Wysyłka do klientów ma rozpocząć się 17 listopada.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA