REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Zakupy

Dostawy ekspresowe w Amazon Prime zrealizuje Poczta Polska. Zdziwieni?

Amazon Prime oferuje w Polsce dostawę ekspresową. Usługa będzie realizowana przez Pocztę Polską. Co z tego wyjdzie? Komentarze nie są optymistyczne.

13.10.2021
8:33
Amazon Prime. Dostawa ekspresowa realizowana przez Pocztę Polską
REKLAMA

Wczoraj Amazon wystartował z abonamentem Prime, w którym dostajemy m.in. darmowe i ekspresowe dostawy. Teraz okazuje się, że zajmie się nimi Poczta Polska, więc może nie być tak ekspresowo, jak chciałby Amazon.

REKLAMA

Wczorajszy debiut polskiego Amazon Prime wstrząsnął internetem. Amazon Prime kosztuje w Polsce 49 rocznie i daje nielimitowane dostawy bez minimalnej wartości zakupu, dostęp do promocji, dostęp do usługi Amazon Prime Video oraz cały pakiet Games with Prime z darmowymi grami oraz comiesięcznym dostępem do kanału Twitch. Oferta jest więc rewelacyjnie wyceniona.

Teraz dowiadujemy się, że tematem ekspresowych dostaw z Amazona zajmie się Poczta Polska.

Nie jest to co prawda dużym zaskoczeniem, bo Poczta Polska już wcześniej realizowała dostawy z Amazona. Program Prime obiecuje jednak ekspresową dostawę, co jest jednym z największych wyróżników w Stanach Zjednoczonych. Bardzo często towary zamawiane przez Amerykanów trafiają do nich tego samego dnia. Tym samym Amazon staje się jeszcze większą konkurencją dla fizycznych sklepów. To nadal kilka godzin oczekiwania na towar, ale oszczędzamy czas na dojazdach, szukaniu parkingu i szukaniu samego towaru w sklepie.

Jak to będzie wyglądać w Polsce? Państwowa Poczta nie ma najlepszej reputacji, a już z pewnością nie kojarzy się z ekspresowymi dostawami. Komunikat mówi jednak o tym, że Poczta zrealizuje też dostawy kurierskie za sprawą swojej usługi Pocztex. Duża część strategii rozwoju Poczty na najbliższe lata ma się opierać właśnie na usługach kurierskich.

Dostawa ekspresowa w Amazon Prime i Poczta Polska? „To jest strzał w stopę”

REKLAMA

Takie komentarze dominują po informacji o rozszerzeniu współpracy Amazona z Pocztą Polską. Dla porównania konkurencyjny system Allegro Smart opiera się na Paczkomatach i punktach odbioru. Droższe produkty można też zamawiać kurierem. Osobiście jestem fanem Paczkomatów, bo dostawa przebiega bardzo szybko, a do tego nie jest problemem fakt, że nie ma mnie akurat w domu. Paczkę odbieram sam, bez kolejek, kiedy chcę lub kiedy mam czas.

Są jednak głosy przeciwników dostaw do punktów. Pojawiają się historie o „odbieraniu laptopa w sklepie rybnym”. Czas pokaże, czy Amazon będzie w stanie na polskim rynku na poważnie powalczyć z Allegro. Program Prime na pewno jest bardzo mocnym argumentem na korzyść Amerykanów.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA