REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Amazon wprowadza do sprzedaży robota i drona do monitoringu domu. Witamy w XXI w.

Amazon przeszedł samego siebie. Podczas minionej konferencji wprowadził do sprzedaży robota na kołach, drona do monitorowania domu, projektor zastępujący tablet, a nawet inteligentny dzwonek do drzwi.

29.09.2021
9:27
Amazon wprowadza do sprzedaży robota i drona do monitoringu domu
REKLAMA

Pamiętacie jeszcze czasy, kiedy oferta sprzętów Amazona ograniczała się do sprzedaży samych czytników e-booków? To już nie wróci. Podczas Amazon Event 2021 zobaczyliśmy obecny stan firmy i całe mnóstwo nowości sprzętowych, z których część wygląda, jakby mogła trafić na plan nowego odcinka Black Mirror. Zobaczmy zatem najważniejsze nowości.

REKLAMA

Dron z kamerą do monitoringu domu. Amazon naprawdę wprowadza go do sprzedaży.

 class="wp-image-1875501"

Jest to według mnie niesamowita nowość. Ring Always Home Cam, bo o nim mowa, to sprzęt, o którym pisałem już w grudniu ubiegłego roku. Miał on wówczas premierę, ale nie wiadomo było, kiedy trafi do sprzedaży.

Mówimy bowiem o niewielkim dronie wyposażonym w kamerkę. Dron bazuje na stacji dokującej, z której ładuje swoje akumulatory. W razie potrzeby, jeśli chcemy podejrzeć swoje mieszkanie pod naszą nieobecność, możemy nakazać dronowi udanie się w konkretne miejsce, dzięki czemu możemy zajrzeć w każdy kąt mieszkania. Śmigła drona są osłonięte z każdej strony obudową, więc urządzenie nie powinno wyrządzić szkód gdyby coś poszło nie tak.

Kamerę można zamawiać tylko na zaproszenia, a cena takiego monitoringu wyniesie 249 dol.

Amazon Astro to domowy robot. Ma teleskopowy wysięgnik, jak R2-D2.

Astro to połączenie głośnika Echo, tabletu i… autonomicznego robota na kołach. Taki sprzęt umożliwi sterowanie urządzeniami smart home, przeprowadzanie wideorozmów czy odtwarzanie muzyki. Robot ma nawet kamerkę na teleskopowym wyciągniku przypominającym ramię R2-D2, dzięki której można zdalnie podejrzeć, czy ładowarka do smartfona nie została na biurku.

Gdyby to wszystko wywołało u ciebie jeszcze zbyt mały niepokój, śpieszę z informacją, że robot ma też funkcję śledzenia domowników. Pierwsi chętni kupią Astro za 999 dol., ale docelowa cena wyniesie 1449 dol.

Amazon Echo Glow to projektor, który zastąpi ogromny tablet.

 class="wp-image-1875504"

Amazon Echo Glow to pionowe urządzenie wyposażone w ekran, asystenta głosowego Alexa i możliwość przeprowadzania wideorozmów. Nie to jest jednak najciekawsze. Sprzęt jest wyposażony w projektor wycelowany na spód, czyli np. na powierzchnię stołu. Co więcej, powierzchnia staje się tez dotykowa, dzięki czemu można w ten sposób grać np. w gry planszowe, albo rysować w programie graficznym.

Sprzęt został zaprojektowany z myślą o dzieciach, a Amazon oferuje nowy abonament Kids+ w cenie 3 dol./mies. Zawiera on dostęp do rosnącej bazy elementów interaktywnych dla dzieci. Amazon Glow jest obecnie dostępny tylko na zaproszenie, dzięki któremu kupimy go za 249 dol. Regularna cena wyniesie 299 dol.

Amazon Echo Show 15 to tablet i asystent do powieszenia na ścianie. Wygląda jak obraz w ramie.

 class="wp-image-1875507"

Kojarzycie słynną serię telewizorów Samsung The Frame? Wyglądają niczym obrazy powieszone na ścianie. Tego projektu ewidentnie pozazdrościł Amazon, którego Echo Show 15 wygląda jak miniaturowy, piętnastocalowy The Frame. Sprzęt jest wyceniony na 249 dol., ma rozdzielczość Full HD i dostęp do Amazon Alexa. Niestety cały projekt psuje brzydki przewód zasilający, który będzie wisiał na ścianie.

Amazon Smart Thermostat to najbardziej przyziemna nowość

 class="wp-image-1875510"

Nazwa mówi wszystko: to po prostu termostat. Na prostym ekranie wyświetla temperaturę w domu, a do tego pozwala ją zmienić zarówno przyciskami jak i komendami głosowymi. Aplikacja pozwala też zaprogramować temperatury w konkretnych dniach i godzinach. Urządzenie kosztuje 59 dol., ale pamiętajmy, że powstało z myślą o zastąpieniu dotychczasowego termostatu, więc Amazon zakłada, że masz już w domu całą instalację spiętą z kaloryferami, własnym piecem grzewczym, czy np. systemem ogrzewania podłogowego.

Na koniec opaska sportowa Amazon Halo View.

 class="wp-image-1875513"

Kolorowy ekran, 7 dni pracy, monitorowanie tętna, snu i poziomu saturacji SpO2, a to wszystko w cenie 79 dol. Pozycja Xiaomi Mi Banda raczej nie będzie zagrożeniem.

REKLAMA

Niestety żaden z nowych produktów nie trafił do Polski.

Choć Amazon.pl działa już w najlepsze, to nadal widać, że nie jesteśmy zbyt atrakcyjnym rynkiem. Żadna z nowości nie trafiła do polskiego Amazona w momencie premiery. Może się to oczywiście zmienić w przyszłości, ale nie zmieni to faktu, że nadal po ciekawych premierach musimy swoje odczekać.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA