REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Kosmos
  3. Tech
  4. Nauka

Kapitan Kirk poleci w kosmos! William Shatner skorzysta z rakiety Jeffa Bezosa

William Shatner, aktor grający Kapitana Kirka w serialu Star Trek, w końcu będzie miał okazję powiedzieć Beam me up, Scotty! (ang. Przenieś mnie, Scotty!) i sprawdzić jak to działa w rzeczywistości, a nie tylko na planie filmowym. Legendarny dowódca statku Enterprise w końcu poleci w kosmos.

star trek
REKLAMA

Jak donosi serwis TMZ już w październiku 90-letni dzisiaj aktor zamierza na własne oczy zobaczyć jak wygląda przestrzeń kosmiczna. W sumie należy się osobie, która w świadomości milionów ludzi na świecie przez lata dowodziła potężnym statkiem kosmicznym, który „śmiało docierał tam, gdzie nie dotarł jeszcze żaden człowiek”.

REKLAMA

Wszystko wskazuje na to, że Kapitan Kirk... przepraszam, William Shatner będzie pasażerem na pokładzie drugiego załogowego lotu rakiety New Shepard stworzonej przez należącą do Jeffa Bezosa firmy Blue Origin.

REKLAMA

Podczas pierwszego lotu New Sheparda, do którego doszło 20 lipca 2021 r., w kapsule pasażerskiej znalazł się m.in. Jeff Bezos ze swoim bratem oraz emerytowana instruktorka lotnictwa Willy Funk, która w wieku 82 lat tym samym stała się najstarszą osobą, jaka kiedykolwiek znalazła się w przestrzeni kosmicznej. Pasażerowie tego lotu po kilku minutach od startu dotarli na wysokość 108 km nad powierzchnią Ziemi, przekraczając tym samym międzynarodowo uznaną granicę przestrzeni kosmicznej, tzw. linię Karmana, znajdującą się na wysokości 100 km. W najwyższym punkcie lotu cała załoga mogła cieszyć się kilkoma minutami w stanie mikrograwitacji. Osiem minut później kapsuła z załogą miękko opadła na powierzchnię Ziemi na spadochronach. Był to pierwszy załogowy lot tej rakiety i tej kapsuły.

Według informacji, do których dotarł TMZ cały lot Shatnera w kosmos będzie filmowany przez ekipę realizującą film dokumentalny. Pytanie o to, kto będzie towarzyszył mu podczas lotu jak na razie pozostaje bez odpowiedzi.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA