REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Telewizory Amazon Fire TV oficjalnie zaprezentowane. Nawet 75 cali i Alexa na pokładzie

Telewizor Amazonu kupisz już w październiku 2021. Do tej pory Amazon ograniczał się do przystawek telewizyjnych, konkurując z Apple TV i podobnymi. Jednak już w przyszłym miesiącu gigant wprowadzi do sprzedaży swoje pierwsze telewizory. Wspólnie z partnerem.

09.09.2021
17:52
amazon telewizory
REKLAMA

Amazon już od długiego czasu rozwija się na rynku telewizyjnej rozrywki. Polscy klienci mogą korzystać z usługi Prime Video, która działa na podobnych zasadach co Netflix. Na zachodnich rynkach dostępne są też przystawki Fire TV, czyli małe urządzenia z systemem Fire OS (to fork Androida bez usług Google) na pokładzie, zamieniające każdy telewizor w smart TV.

Amazon do tej pory miał w ofercie zarówno przystawki własnej marki, jak i też współpracował z partnerami sprzętowymi – jak Toshiba – by ci mogli oferować własne urządzenia z Fire OS. Amazon wybrał teraz jednego z partnerów, by stworzyć telewizor marki Amazon, o czym informował niedawno Business Insider. Teraz firma oficjalnie poinformowała o nowej ofercie.

UWAGA: Na Facebooku działa już grupa Amazon.pl NAJLEPSZE OKAZJE - dołącz teraz

REKLAMA

Telewizor marki Amazon Fire TV już oficjalnie. Na wyposażeniu Prime Video, Fire TV OS i Alexa.

Telewizory Amazon pojawią się w sprzedaży już 27 października, ale na razie wyłącznie w Stanach Zjednoczonych. Sprzęty będą dostępne, co oczywiste, na Amazonie, ale oprócz tego będzie je można kupić w salonach sieci sklepów Best Buy. Urządzenia były podobno projektowane przez aż dwa lata, zanim zostały wprowadzone do sprzedaży i są zintegrowane z usługami Amazonu, w tym z Alexą, jego asystentem głosowym.

amazon-fire-tv-omni-series class="wp-image-1852483"
Tak wyglądają telewizory sygnowane logo Amazon

Do sprzedaży trafią telewizory z serii Amazon Fire TV Omni, które będzie można kontrolować głosowo bez dotykania pilota, a przed końcem tego roku Alexa, czyli asystent głosowy Amazonu, nauczy się nowych sztuczek takich jak np. odpowiedzi na pytania o rekomendacje treści („Alexa, what should I watch?”). Inną funkcją nowych telewizorów jest Live View Picture-in-Picture, czyli opcja podejrzenia obrazu z kamery umieszczonej w domofonie na telewizorze, a Fire TV OS pozwoli też na prowadzenie rozmów z użyciem Zooma w ramach usługi Alexa Calling.

Telewizory z serii Amazon Fire TV Omni będą dostępne w aż pięciu różnych rozmiarach różniących się przekątną ekranu: 43 cale, 50 cali, 55 cali, 65 cali i 75 cali. Wszystkie będą miały matryce 4K i będą wspierały tryby HDR10, HLG i Dolby Digital Plus, a dwa największe modele będą oferowały dodatkowo obsługę trybu Dolby Vision HDR i będą je cechowały węższe ramki dookoła ekranu.

Ceny telewizorów Amazon Fire TV Omni wahają się od 409,99 dol. za model z 43-calowym wyświetlaczem do 1099,99 dol. za model 75-calowy.

Oprócz tego 27 października w ofercie firmy pojawi się jeszcze jedna linia telewizorów: Amazon Fire TV 4. W tym przypadku do obsługi głosowej z wykorzystaniem Alexy potrzebny będzie pilot. Jeśli chodzi o matryce, to będą one miały przekątne długości 43 cali, 50 cali i 55 cali. W każdym przypadku dostajemy panele o rozdzielczości 4K z obsługą HDR10 i HLG w cenach od 369,99 dol. do 519,99 dol. Również i te urządzenia można już zamawiać.

Telewizory sygnowane logo Amazon to jedno, ale już tej jesieni w sprzedaży pojawią się telewizory z systemem Fire TV od Pioneera, a na wiosnę 2022 r. swój model tego typu, który można kontrolować głosowo bez dotykania pilota, ma zaprezentować Toshiba. W niedalekiej przyszłości możemy doczekać się więcej tego typu partnerstw, co może przełożyć się na lepszą dostępność aplikacji na system Fire TV oraz niedostępnego w Polsce streamingu Amazon Luna.

amazon-fire-tv-stick-4k-max.jpg class="wp-image-1852480"
Tak wygląda nowa przystawka do telewizora Amazon Fire TV Stick 4K Max
REKLAMA

Oprócz tego Amazon zaprezentował nową przystawkę do telewizorów innych marek, czyli Fire TV Stick 4K Max.

Sercem set-top boksa jest procesor Mediatek MT7921LS, który wspomaga 2 GB RAM-u, dzięki czemu ma działać 40 proc. szybciej niż Fire TV Stick 4K. Urządzenie jako pierwsze z przystawek Amazonu do telewizora wyposażono w moduł Wi-Fi 6.

Fire TV Stick 4K Max wyceniono na 54,99 dol. Sprzęt obsługuje takie technologie jak HDR10+, Dolby Vision i Dolby Atmos i wspiera funkcję Live View Picture-in-Picture. Polecenia głosowe można mu wydawać z poziomu pilota z mikrofonem.

UWAGA: Na Facebooku działa już grupa Amazon.pl NAJLEPSZE OKAZJE - dołącz teraz

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA