REKLAMA

Paczkomaty InPost — nadchodzi kolejna przerwa serwisowa

InPost planuje kolejne prace serwisowe, co będzie skutkowało niedostępnością części usług związanych z Paczkomatami. Tym razem problemem będzie nadawanie paczek oraz zwrotów z Allegro.

08.09.2021 04.11
paczkomaty-inpost-przerwa-serwisowa-wrzesien-2021-allegro
REKLAMA

Paczkomaty, czyli najpopularniejsze maszyny do odbioru paczek w Polsce, które trafią nawet pod kościoły, co jakiś czas przestają na chwilę działać, ale… to wcale nie jest powód do niepokoju. Cykliczne przerwy serwisowe to w końcu całkowicie normalna sprawa. Zwykle informuje o nich sam InPost, a czasem któryś z partnerów opierających na nich swój biznes.

REKLAMA

Paczkomaty — przerwa serwisowa, wrzesień 2021

Informacja o tym, że w najbliższym czasie Paczkomaty nie będą przez kilka godzin dostępne, pojawiła się w serwisie Apaczka.pl przygotowanym z myślą o sprzedawcach na platformie Allegro i próżno jak na razie jej szukać na stronie głównej InPostu. To z niej dowiedzieliśmy się, że najbliższe prace serwisowe zaplanowano no noc z 12 na 13 września 2021 r.

Przerwa technologiczna potrwa niecałe 6 godzin, a konkretnie od 21:15 od 03:00. Co przy tym istotne, tym razem okienko serwisowe nie wpłynie w żaden sposób na możliwość odbioru paczek z Paczkomatów przy użyciu kodu odbioru, kodu QR lub aplikacji InPost Mobile. Usługa o nazwie Paczka w Weekend również będzie działać, więc nie trzeba będzie czekać na przesyłki do poniedziałku.

Na co mogą liczyć klienci i sprzedawcy?

Tak jak paczki będzie można nadal odbierać, tak problem w ciągu tych niecałych sześciu godzin będzie z ich nadawaniem. Nie będzie możliwości zarówno tworzenia nowych przesyłek paczkomatowych zarówno dla Paczkomatów, jak i dla Punktów Obsługi Paczek oraz umieszczenia przesyłek w maszynach InPostu. Generowanie etykiet i opłacanie paczek, w tym przez aplikację, również będzie niedostępne.

REKLAMA

Apaczka podaje, że w trakcie okienka serwisowego nie będą działały m.in. takie usługi jak ShipX, Szybkie Nadania, Szybkie Zwroty, aplikacja InPost Mobile oraz Manager Paczek. Oprócz tego zablokowanie zostanie generowanie kodów zwrotu przesyłek dla przesyłek Allegro i wstrzymane zostaną komunikaty SMS, e-mail oraz Push wysyłane do klientów i odbiorców. Lodówkomaty też nie będą działać.

Tyle dobrego, że wiadomości nie przepadną — zostaną zakolejkowane i wysłane już po zakończeniu prac serwisowych. Przerwa potrwa planowo w dodatku tylko kilka godzin i to w weekendową noc, a do tego InPost wydłuży termin ważności etykiet, termin ważności odbioru paczek oraz termin ważności kodu zwrotu o czas przerwy serwisowej. Pozostaje trzymać kciuki, by trwał on jak najkrócej.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA