REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Nuda? Jaka nuda? Plejada nowości Xboxa na pokazie Gamescom 2021

Xbox wykorzystał Gamescom 2021, by podkreślić wartość usługi Xbox Game Pass. Znaczna część zaprezentowanych nowości – a tych nie brakowało – dostępna będzie bez dalszych opłat dla jej użytkowników.

25.08.2021
9:29
xbox tryb nocny
REKLAMA

Od początku wiadomo było, że Xbox nie wykorzysta targów Gamescom do pokazów zupełnie nowych, niezapowiedzianych gier. Na tej imprezie Microsoft miał raptem poinformować o kilku drobiazgach związanych z  zaprezentowanymi już wcześniej grami. W istocie tak też się stało. Mało kto jednak się spodziewał liczby zapowiedzianych nowości – a przecież dziś drugi pokaz, na którym Xbox Game Studios mają pokazać coś nowego z Halo Infinite.

REKLAMA

Nie jednym Halo Infinite platforma gamingowa Microsoftu stoi – i całe szczęście. Xbox pokazał więc nowości, jakie niebawem trafią do Microsoft Flight Simulatora, a także nowe materiały z Psychonauts 2, Age of Empires IV i Forza Horizon 5.

Pierwsze osiem minut rozgrywki Forza Horizon 5. Bez upiększania i montażu.

Forza Horizon 5 to prawdopodobnie druga po Halo największa premiera Xboxa tego kwartału. I w przeciwieństwie do mającego przełożoną o rok premierę shootera, gra od samego początku budzi ogromny entuzjazm. Wygląda niesamowicie i wygląda na to, że jest równie miodna i grywalna co poprzednie odsłony. Na Gamescom pokazano pierwsze 8 minut gry, bez edycji czy montażu nagranego materiału. Pokazano też samochody, jakie wylądują na okładce gry. Będą to AMG One i Ford Bronco Badlands. W sprzedaży pojawi się też gamepad nawiązujący wzornictwem do gry.

Age of Empires IV nie tylko bawi, ale i uczy. Tryb Hands on History to niemal dokumentalny serial historyczny.

 class="wp-image-1833784"
Xbox na Gamescom 2021: Age of Empires IV

Age of Empires IV zawierać będzie 28 możliwych do odblokowania przez gracza filmów wideo. Będą to pieczołowicie przygotowane i filmowane w wielu miejscach na świecie materiały dokumentalne pozwalające graczowi zrozumieć realia, w jakich ludzie żyli w czasach przedstawionych w grze.

Gry bez pobierania na konsole Xbox. Xbox One z dostępem do gier z bieżącej generacji.

Abonenci Xbox Game Pass Ultimate będą mogli strumieniować gry z katalogu Xbox Game Pass do konsol Xbox bez konieczności pobierania tych gier. Gry w streamingu cechować się będą gorszą jakością obrazu i dźwięku (skompresowany sygnał 1080p przy 60 Hz) i mniejszą responsywnością z uwagi na ich zdalny charakter. Streaming może być jednak wygodnym sposobem na sprawdzenie czy dana gra się graczowi spodoba – bez czekania na pobranie dziesiątek gigabajtów danych. Dodatkowo, gry będą uruchamiane w trybie Xbox Series X, co może stanowić okazję dla posiadaczy Xboxów One na zabawę z lepszą grafiką i w gry, które nie są już standardowym kanałem dostępne na te konsole. Szerzej o tej nowości piszemy w dedykowanym materiale.

Aktualizacja świata w Microsoft Flight Simulator. A także wyścigi.

Szósta aktualizacja świata dla Microsoft Flight Simulatora ma wprowadzić Niemcy, Austrię i Szwajcarię na zupełnie nowy poziom szczegółowości – na takich samych zasadach, co poprzednie, darmowe i opcjonalne aktualizacje. Pojawią się też dwa nowe pojazdy lotnicze: Junkers JU-52 oraz VoloCity Air Taxi. Oprócz tego do symulatora trafi moduł wyścigowy, zbudowany wspólnie z Reno Air Racing Association, w którym będzie można współzawodniczyć przez Internet.

Crossover Sea of Thieves i… Borderlands.

Do gry trafi nowy okręt, zaprojektowany przez studio Gearbox Software. Można go zdobyć w wydarzeniu Making Mayhem, które już trwa i zakończy się 7 września. Jak nietrudno się domyśleć, okręt nawiązuje do serii Borderlands. Postapokaliptyczni piraci? Czemu nie.

State of Decay 2 z niespodzianką dla najstarszych fanów serii.

Do gry dołączona zostanie mapa Trumbull Valley – czyli pierwsza z najpierwszych map z pierwszej, oryginalnej odsłony State of Decay. Nowość, będąca częścią aktualizacji Homecoming, ma być w pełni zremasterowana. Pojawi się też sześć nowych baz, unikalne bronie i stroje, a także nowe misje i Osiągnięcia.

To już ostatni dodatek fabularny do Wasteland 3.

Cult of the Holy Detonation zabierze graczy do podziemnego kompleksu militarnego, opanowanego przez wyznawców Świętej Detonacji. W DLC pojawić się ma wiele nowych postaci, wrogów, potyczek, broni i zbroi. Choć to gra Xboxa, to dodatek pojawi się również na platformach Steam, GOG i PlayStation.

Ta wyglądają parkour i walka w polskim Dying Light 2.

Techland wykorzystał pokaz Xboxa, by zademonstrować, jak będzie działać system modyfikacji broni w grze. Zapowiedzieli też wiele nowych umiejętności parkour, które sprawić mają, że eksploracja świata ma być dużo ciekawsza.

Crusader Kings III na konsolach Xbox Series.

Trzecia odsłona wysoko ocenianej serii strategicznej będzie grywalna również na telewizorze i gamepadzie. Paradox wyda Crusader Kings III na konsole Xbox Series S i Xbox Series X.

Stray Blade na konsolach Xbox Series.

Stray Blade to wspólne dzieło 505 Games i Point Blank Games. Gra pojawi się w przyszłym roku. Ma łączyć elementy Metroidvanii i walką inspirowaną grami Souls. Wyróżniać ma ją niezwykle ciekawy świat.

Dali nam SteamWorld, teraz dadzą The Gunk. Premiera gry już w grudniu.

REKLAMA

To pierwsza gra 3D zespołu od SteamWorld, dużo bardziej filmowa i immersyjna niż cokolwiek, co wyszło spod jego ręki. Gra ma działać w 30 kl./s na Xbox One oraz w 60 kl./s na Xbox Series, w rozdzielczości do 4K.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA