REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Technologie
  3. technologie
  4. Tech
  5. Gry

Twój Xbox dostanie nowe życie. Cloud Gaming trafia na konsole

Microsoft otwiera nowy rozdział w historii Xboxa. Już niebawem zagrasz w gry, których nie masz na dysku – Cloud Gaming trafia na konsole.

Odnowione konsole Xbox
REKLAMA
376 interakcji
dołącz do dyskusji

Podczas prezentacji na Gamescom 2021 Xbox sypnął growymi nowościami, ale wszystkie one bledną przy tym jednym ogłoszeniu: strumieniowanie gier z chmury niebawem będzie dostępne na konsolach Xbox Series, a także – uwaga – na konsolach Xbox One. Cloud Gaming na konsolach będzie dostępny dla posiadaczy abonamentu GamePass Ultimate bez żadnych dodatkowych opłat. W ofercie znajdzie się dokładnie ta sama biblioteka, która już dziś jest dostępna w chmurze dla komputerów osobistych i urządzeń mobilnych, więc już teraz patrzymy na ponad 100 tytułów, w tym wiele nowości. Na konsoli, tak jak i na innych urządzeniach, zagramy poprzez chmurę w maksymalnej rozdzielczości FullHD przy 60 klatkach na sekundę.

REKLAMA

Po co Cloud Gaming na konsoli?

Ktoś może zapytać – „po co granie w chmurze na konsoli”? Ostatecznie sam Microsoft pracuje też nad przystawką do telewizora, która umożliwiłaby granie w chmurze bez posiadania konsoli, więc po co Cloud Gaming komuś, kto już ma konsolę Xbox i Gamepassa?

Przedstawiciele działu Xbox tłumaczą to na kilka sposobów i każdy jest równie dobry. Przede wszystkim, Cloud Gaming to okazja na sprawdzenie wielu tytułów, bez konieczności ich pobierania i zapychania dysku. To doskonała wiadomość zwłaszcza dla posiadaczy Xboxa Series S, który ma tylko 512 GB miejsca na gry, a to stanowczo za mało, by zainstalować wiele nowych tytułów na raz.

Cloud Gaming na konsolach Xbox
Cloud Gaming na konsolach Xbox

Obecność chmury na konsoli skraca też czas między chęcią zagrania w grę a faktycznym graniem. Nie trzeba czekać, aż gra się pobierze – wciskamy „graj” i voila, gramy.

Cloud Gaming tchnie nowe życie w konsole Xbox One.

Granie w chmurze na konsoli to największa nowość zwłaszcza dla posiadaczy konsol poprzedniej generacji, Xbox One, Xbox One S oraz Xbox One X. Dzięki Cloud Gamingowi te urządzenia zyskają nowe życie i dostęp do gier, których w innym wypadku nie byłyby w stanie uruchomić z powodu ograniczeń sprzętowych.

Cloud Gaming na konsolach Xbox
Cloud Gaming na konsolach Xbox

Jeśli Microsoft nadal będzie rozwijał swoją bibliotekę gier dostępnych w chmurze w dotychczasowym tempie, posiadacze starych Xboxów jeszcze przez długi, długi czas nie będą mieli powodu, by wymieniać swoje konsole na nowszy model.

Cloud Gaming na konsolach Xbox – kiedy zagramy?

Jak informuje oficjalny profil Xbox Polska na Twitterze, testowanie usługi rozpocznie się jesienią. Cloud Gaming trafi do wszystkich, gdy Microsoft upewni się, iż działa on zgodnie z planem, ale według dzisiejszego ogłoszenia, powinno to nastąpić nie później niż do świąt Bożego Narodzenia 2021.

REKLAMA

Xbox zapowiedział, że w niedalekiej przyszłości poda więcej informacji odnośnie dostępności Cloud Gamingu na konsolach. Pozostaje więc tylko cierpliwie czekać i przyklasnąć firmie za jej wysiłek, by dać graczom jak największy wybór, jeśli chodzi o sposób, w jaki oddają się swojej ulubionej rozrywce.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA