REKLAMA

Twój Xbox dostanie nowe życie. Cloud Gaming trafia na konsole

Microsoft otwiera nowy rozdział w historii Xboxa. Już niebawem zagrasz w gry, których nie masz na dysku – Cloud Gaming trafia na konsole.

24.08.2021 19.16
Odnowione konsole Xbox
REKLAMA

Podczas prezentacji na Gamescom 2021 Xbox sypnął growymi nowościami, ale wszystkie one bledną przy tym jednym ogłoszeniu: strumieniowanie gier z chmury niebawem będzie dostępne na konsolach Xbox Series, a także – uwaga – na konsolach Xbox One. Cloud Gaming na konsolach będzie dostępny dla posiadaczy abonamentu GamePass Ultimate bez żadnych dodatkowych opłat. W ofercie znajdzie się dokładnie ta sama biblioteka, która już dziś jest dostępna w chmurze dla komputerów osobistych i urządzeń mobilnych, więc już teraz patrzymy na ponad 100 tytułów, w tym wiele nowości. Na konsoli, tak jak i na innych urządzeniach, zagramy poprzez chmurę w maksymalnej rozdzielczości FullHD przy 60 klatkach na sekundę.

REKLAMA

Po co Cloud Gaming na konsoli?

Ktoś może zapytać – „po co granie w chmurze na konsoli”? Ostatecznie sam Microsoft pracuje też nad przystawką do telewizora, która umożliwiłaby granie w chmurze bez posiadania konsoli, więc po co Cloud Gaming komuś, kto już ma konsolę Xbox i Gamepassa?

Przedstawiciele działu Xbox tłumaczą to na kilka sposobów i każdy jest równie dobry. Przede wszystkim, Cloud Gaming to okazja na sprawdzenie wielu tytułów, bez konieczności ich pobierania i zapychania dysku. To doskonała wiadomość zwłaszcza dla posiadaczy Xboxa Series S, który ma tylko 512 GB miejsca na gry, a to stanowczo za mało, by zainstalować wiele nowych tytułów na raz.

Cloud Gaming na konsolach Xbox class="wp-image-1833661"
Cloud Gaming na konsolach Xbox

Obecność chmury na konsoli skraca też czas między chęcią zagrania w grę a faktycznym graniem. Nie trzeba czekać, aż gra się pobierze – wciskamy „graj” i voila, gramy.

Cloud Gaming tchnie nowe życie w konsole Xbox One.

Granie w chmurze na konsoli to największa nowość zwłaszcza dla posiadaczy konsol poprzedniej generacji, Xbox One, Xbox One S oraz Xbox One X. Dzięki Cloud Gamingowi te urządzenia zyskają nowe życie i dostęp do gier, których w innym wypadku nie byłyby w stanie uruchomić z powodu ograniczeń sprzętowych.

Cloud Gaming na konsolach Xbox class="wp-image-1833664"
Cloud Gaming na konsolach Xbox

Jeśli Microsoft nadal będzie rozwijał swoją bibliotekę gier dostępnych w chmurze w dotychczasowym tempie, posiadacze starych Xboxów jeszcze przez długi, długi czas nie będą mieli powodu, by wymieniać swoje konsole na nowszy model.

Cloud Gaming na konsolach Xbox – kiedy zagramy?

Jak informuje oficjalny profil Xbox Polska na Twitterze, testowanie usługi rozpocznie się jesienią. Cloud Gaming trafi do wszystkich, gdy Microsoft upewni się, iż działa on zgodnie z planem, ale według dzisiejszego ogłoszenia, powinno to nastąpić nie później niż do świąt Bożego Narodzenia 2021.

REKLAMA

Xbox zapowiedział, że w niedalekiej przyszłości poda więcej informacji odnośnie dostępności Cloud Gamingu na konsolach. Pozostaje więc tylko cierpliwie czekać i przyklasnąć firmie za jej wysiłek, by dać graczom jak największy wybór, jeśli chodzi o sposób, w jaki oddają się swojej ulubionej rozrywce.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA