REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Już nie pogubisz kart w przeglądarce, Chrome przestanie być zapominalski

Do przeglądarki Chrome niebawem trafi funkcja, dzięki której grupowanie kart nabierze jeszcze więcej sensu. Stworzone grupy będzie można zapamiętywać. Te będą dostępne nawet po wygaśnięciu wszystkich sesji przeglądarki.

23.08.2021
18:31
chrome jak zapamiętać grupę kart
REKLAMA

Dla niektórych użytkowników przeglądarka internetowa to serce ich codziennej pracy. To właśnie w niej, a nie w osobnych oknach aplikacji, wykonują większość zadań. Ci użytkownicy zazwyczaj pracują na bardzo wielu otwartych kartach, a Chrome od pewnego czasu pomaga im się w nich odnaleźć. Przeglądarka Google’a pozwala na grupowanie kart, dzięki czemu te są zawsze obok siebie i zaznaczone osobnym kolorem.

REKLAMA

To rozwiązanie ma jednak pewną wadę. Grupy kart są zapamiętane przez przeglądarkę, dopóki nie zostaną zamknięte na wszystkich powiązanych z użytkownikiem urządzeniach. Chrome po zamknięciu zapamiętuje całą sesję i na domyślnych ustawieniach przywraca otwarte w poprzedniej sesji karty i grupy. Jeżeli jednak użytkownik zamknie te konkretne karty i grupy, nie można ich już przywrócić.

Jak zapamiętać grupę kart w Chrome? Ruszają testy nowej funkcji.

Do najnowszej rozwojowej wersji Chrome’a (kanał Canary) trafił przełącznik pozwalający na zapamiętywanie zgrupowanych kart. Jest on na razie ukryty przed użytkownikiem. By go włączyć, należy zajrzeć do panelu funkcji eksperymentalnych pod chrome://flags, a następnie włączyć funkcję Tab Groups Save.

 class="wp-image-1831093"
Jak zapamiętać grupę kart w Chrome? Będzie do tego przełącznik

Po jej włączeniu przy opcjach grupy pojawi się nowy przełącznik, dzięki któremu teoretycznie grupa kart zostanie zapamiętana. Dlaczego teoretycznie? Przełącznik na dziś ukryty jest przed wzrokiem użytkownika, bo póki co nie działa. Jego obecność w kodzie przeglądarki świadczy jednak o tym, że funkcja niebawem będzie testowana i zapewne trafi do produkcyjnej wersji przeglądarki.

REKLAMA

Czytaj też:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA